O KROK OD PEŁNI SZCZĘŚCIA. Orkan Sochaczew- Posnania 26:23 (12:17)
Trzech minut zabrakło poznańskim Muszkieterom do szczęścia, w wyjazdowym pojedynku z groźnym Orkanem. Zabrakło także konsekwencji i żelaznej dyscypliny taktycznej, z której wielkopolanie w ostatnich sezonach słynęli.
Było to pasjonujące i stojące na wysokim poziomie widowisko, jednkaże przez ponad godzinę, kontrolowane przez doświadczonych graczy Posnanii.
Na piętnaście minut przed końcem spotkania, po efektownym drop- goalu Jurija Buchały, niemal z połowy boiska (!), nic nie zapowiadało "kataklizmu", bo tak należy określić bardzo pechową utratę... jedenastopunktowego prowadzenia (12:23)!
Niestety, niewłaściwe wybory taktyczne, plus indywidualne błędy, które nie powinny się przytrafić, spowodowały, iż gospodarze, grając do końca z wiarą, zdołali zdobyć "kontaktowe" punkty z przyłożenia i poprawki, po młynie dyktowanym (19:23). To wlało w ich serca jeszcze większą nadzieję, natarli na gości z pasją i na trzy minuty przed końcem meczu, uzyskali kolejne siedem oczek, dające im prowadzenie i wreszcie upragnione zwycięstwo. Oczywiście, najbardziej zadowoleni z takiego obrotu sprawy byli najwierniejsi kibice Orkana, którzy po szczególnie emocjonującej II części meczu, wielkimi brawami podziekowali obu ekipom za walkę.
Punkty dla Posnanii: Buchało-13, Korek, Krzesiński- po 5
Punkty dla Orkana: Banaszek- 6, Dobrowolski, Michalak, Khachirashvili i Pisarek- po 5
Skład Posnanii: Kwiatek /77' Piszcz/, Gureshidze, Adamczyk, Nowak, Schneider, Stangret, Dudkowski, Wojcieszak, Tietz /67' Sieńczak/, Korek, Krzesiński, Krysztofiak, Czubaszewski (45' M. Szumiński, Kwiatkowski, nie grali: Chwaszcz, Gruszczyński