Oficjalna strona sekcji rugby KS Posnania Poznań
slide01 slide01 slide01 slide01
NABÓR DO
SEKCJI RUGBY
NABÓR
AKTUALNOŚCI !

POSNANIA_RUGBY 7

BLACK ROSES

SARMACI RUGBY

JESTEŚMY TUTAJ

ODWIEDZILI NAS
free counters
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
POSNANIA RUGBY CLUB

KS POSNANIA POZNAŃ

SPONSORZY

WSPÓŁPRACA

PATRONAT MEDIALNY

WSPÓLNIE PRZECIW BIAŁACZCE

Nasza strona
Działamy:
POGODA DLA RUGBY.
W niemal idealnych warunkach przyszło dziś skonfrontować swoje umiejętności młodzikom, kadetom i juniorom dwóch klubów, gospodarzy Posnanii Poznań i nowo powstałego (w grudniu ub. roku) Rugby Klub Gniezno. Pierwotnie, impreza zaplanowana na 22 kwietnia, miała być Mistrzostwami Wielkopolski Młodzików w rugby 7. Jednakże wobec niezgłoszenia się ekip KR Mosina, UKS Mielżyn i UKS 5 Wilda, na niedzielne przedpołudnie zaplanowano miniturniej młodzików i dwie gry kontrolne połączonych sił kadetów i juniorów.
Przy absolutnie sprzyjającej siedmioosobowej odmianie rugby, słonecznej pogodzie (i przy świetnej frekwencji rodzin, dziewczyn i kolegów), na stadionie Posnanii rozegrano aż 6 spotkań, trzy w kategorii kadet/junior i trzy w kategorii młodzik.
Zarówno prowadzący wszystkie spotkania jako arbiter Hubert Bedyński, jak i przebywający w czasie imprezy oficjele naszego klubu, z Jean- Francois Kubasiem, podkreślili wysoki poziom niektórych meczy i zgodnie zwrócili uwagę na wyróżniających się graczy poszczególnych drużyn. Przy spodziewanej dyspozycji liderów teamów Posnanii, na podkreślenie zasługuje postawa kilku zawodników z RK Gniezno, którzy mogą spodziwać się w najbliższym czasie powołania do Kadry Wojewódzkiej!
W ocenie trenera wszystkich grup RK Gniezno, Romana Biskupskiego, był to wielce pożyteczny sprawdzian, który: "pokazał chłopakom, w jakim miejscu swojego rozwoju rugbowego są na dziś, co jeszcze muszą zrobić i jaką pracę włożyć, aby ich gra przypominała rugby ich kolegów z Posnanii".
Oto wszystkie rezultaty dzisiejszej imprezy:
Posnania (K/J)- RK Gniezno (K/J) 50:0 (19:0)
RK Gniezno (Mł)- Posnania II (Mł) 17:10 (5:5)
RK Gniezno (Mł)- Posnania I (Mł) 0:40 (0:20)
Posnania (K/J)- RK Gniezno(K/J) 36:5 (19:5)
Posnania I (Mł)- Posnania II (Mł) 30:5 (10:0)
Posnania I (K/J)- Posnania II (K/J) 12:5 (5:5)
Na uwagę zasługują zwycięstwo "beniaminków" z Gimnazjum nr 2 w Gnieźnie z Posnanią II w kategorii młodzików i dużo lepsza postawa ich starszych kolegów w rewanżowym meczu z kadetami/juniorami Posnanii (świetna, mocna szarża i pierwsze punkty w historii klubu), a także ładna, poukładana gra młodzików Posnanii z rocznika 1992 (Posnania I).
Gościom z Gniezna należą się wielkie słowa uznania, za determinację i ogromną chęć stanięcia do pierwszych konfrontacji. 22 Kwietnia, grając swoje udane mecze z Posnanią Poznań, wstąpili oni w szeregi rugbowej braci.

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?