Oficjalna strona sekcji rugby KS Posnania Poznań
slide01 slide01 slide01 slide01
NABÓR DO
SEKCJI RUGBY
NABÓR
AKTUALNOŚCI !

POSNANIA_RUGBY 7

BLACK ROSES

SARMACI RUGBY

JESTEŚMY TUTAJ

ODWIEDZILI NAS
free counters
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
POSNANIA RUGBY CLUB

KS POSNANIA POZNAŃ

SPONSORZY

WSPÓŁPRACA

PATRONAT MEDIALNY

WSPÓLNIE PRZECIW BIAŁACZCE

Nasza strona
Działamy:
NIKT NIE ROBI TRAGEDII. Rozmowa z T. Rybackim, prezesem sekcji rugby.
*Na ile nieobecność trenera Krzysztofa Baranieckiego, mogła mieć wpływ na ostatnie wyniki?
- Faktu tego nie można przeceniać, przecież drużyna jest bardzo dobrze przygotowana do ligi, zarówno fizycznie jak i taktycznie. Nie można go też niedoceniać- w newralgicznych sytuacjach w ostatnich spotkaniach, obecność pierwszego trenera z pewnością przydałaby się.
*Czy wrócił już do zajęć, jeśli nie to kiedy?
- Naturalnie, wciąż przebywa na zwolnieniu- jest wielkim fanatykiem rugby ale nie samobójcą. W tej chwili rehabilitacja jest najważniejsza. Nie znaczy to, że nie jest w stałym kontakcie z najbliższymi osobami w sekcji.
*Czy są jeszcze realne szanse na walkę o medale w tym sezonie?
- Oczywiście, że tak, jak to w sporcie bywa, wiele scenariuszy jest możliwych, jednak te korzystne dla nas przewidują... same zwycięstwa Posnanii do końca ligi (4 mecze- przyp. red).
*Zatem 5-6 miejsce to sukces czy porażka?
- Nikt nie będzie robił tragedii, jeśli zajmiemy 5 czy 6 miejsce, jeszcze nie tak dawno, byłby to duży sukces. Najważniejsze, że drużyna pozostaje wciąż tą samą drużyną, skonsolidowana i zmotywowana przed każdymi zawodami, a gra wciąż dobrze, co pokazał chociażby bardzo trudny dla Arki mecz w Gdyni. Do 30 minuty prowadziliśmy 3:0, a do przerwy przegrywaliśmy tylko 3:10.
Poza tym, co chyba ważniejsze, nie ma w naszym klubie "parcia na sukces", środków finansowych musi wystarczyć zarówno dla 1 drużyny jak i na wszystkie grupy młodzieżowe. Od kilku lat staramy się także tworzyć przyjazną atmosferę wokół dyscypliny i swoistą modę na rugby- pokazać, że jest to wspaniała gra: do uprawiania i oglądania w charakterze kibica w wolnym czasie.
*Czy mówi się już o planach na kolejny sezon?
- Na dziś za wcześnie, by mówić o tym, który z zawodników będzie gotów do gry w sierpniu. Bardzo pewne jest natomiast, że niezależnie od tych deklaracji, potrzebne będą kolejne wzmocnienia. Konkretnie przymierzamy się też do sformowania 2 drużyny, czyli bezpośredniego zaplecza seniorów. Jak duża jest tego potrzeba, pokazał kwietniowy turniej wielkanocny i potencjał rezerw, powołanych na tę imprezę i doskonale radzących sobie w niej.
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?