DZIELNI ALE SLABSI. Posnania- Folc AZS 10:34 (10:17)
Wiele trudu musieli włożyć w ten mecz i zwycięstwo, rugbiści Folca. Choć wynik końcowy świadczy o czym innym, były to bardzo emocjonujące i wyrównane, przez większą część czasu, zawody. O końcowym tryumfie akademików zadecydowały dwie, niemal solowe akcje Patryka Szwarca i Lukasza Nowosza, między 26 a 32 minutą II połowy, które ustaliły końcowy wynik. Gdyby w międzyczasie udało się Posnanii zdobyć kontaktowe punkty (przy stanie 10:20), przebieg końcowych minut spotkania mógłby być zgoła odmienny.
Niemniej jednak drużyna prowadzona przez Krzysztofa Folca udowodniła, że nieprzypadkowo zajmuje miejsce w czołówce tabeli, grała solidne i dojrzałe rugby, a gospodarzom, mimo ambitnej postawy i kilku zrywów, świadczących wciąż o dużym ich potencjale, tylko raz udało się sforsować szyki obronne rywala. Niezawodnym "egzekutorem", często siejącym zamieszanie, okazał się Leszek Krysztofiak, który podobnie jak lider poznaniaków Jurij Buchało, wyróżniał sie na tle drużyny.
Do dobrego poziomu zawodów nie dostroił sie niestety sędzia główny, nie radzący sobie często z grą w przegrupowaniach, przez co piłka "grzęzła" w nich na długie sekundy, a gra była mało płynna i szarpana.
Punkty dla Posnanii:
Leszek Krysztofiak i Jurij Buchało- po 5
Punkty dla AZS Folc:
Patryk Szwarc- 15, Adam Pałyska- 9, Tomasz Jędral i Lukasz Nowosz- po 5
Sędziowali: Wiesław Piotrowicz /Lublin/ jako główny, Kacper Michałkiewicz /Kraków/ i Wojciech Wietek /Pruszcz Gdański/ jako liniowi