WALCZYMY DALEJ. Posnania- Arka 17:23 (0:3)
Nie udało się awansować do finałów OOM w pierwszej fazie baraży.
Po wyrównanym, ale stojącym na dość przeciętnym poziomie spotkaniu, kadeci Posnanii ulegli w Lodzi swoim rówieśnikom z Arki 17:23.
Poznaniakom nie pomogła... 20- minutowa przerwa pomiędzy połowami, spowodowana burzą. W drugiej części spotkania zagrali o wiele lepiej, ale też popełnili koszmarne błędy, które zaważyły na zwycięstwie portowców. Gdy objęli prowadzenie 10:9, wydawało się, że panują nad sytuacją. Niestety, pod koniec meczu dwa fatalne błędy pozwoliły Arce odskoczyć na 13 oczek, a ostatnie punkty z przyłożenia i poprawka Posnanii, były już tylko korektą końcowego rezultatu.
Kadetów czeka teraz tydzień solidnych treningów, a poprawienie szwankujących elementów (np. młyny dyktowane) pozwoli z optymizmem jechać w następną sobotę do Warszawy i wykorzystać ostatnią szansę na grę w turnieju w Koszalinie (10- 15.07.2007r.).
Po meczach barażowych kadetów (Budowlani Lódź- Pogoń Siedlce 3:11, Orkan Sochaczew- Jantar Pruszcz Gd 10:0 walkower), w sparringowej grze spotkali się jeszcze juniorzy gospodarzy i Posnanii (składy 10- osobowe). W tych bardzo ciekawych, wyrównanych i stojących na bardzo dobrym poziomie zawodach, lepsi w przyłożeniach okazali się Budowlani i wygrali 6:4. Obydwie drużyny zakwalifikowały się do finałów MPJ (koniec sierpnia).