ZNOWU BEZ PUNKTÓW. Posnania- Folc AZS Warszawa 5:28 (0:21)
Dawno tak słabo grających Muszkieterów nie widzieliśmy. Mowa oczywiście o pojedynkach "na szczycie", które jeśli nawet przegrywali, to po walce i pasjonującym widowisku. W minioną sobotę widowisko może i było, głównie za sprawą solidnie i skutecznie grających gości, bo naszym chęci do prawdziwej walki starczyło na niecałe 30 minut II połowy, a skuteczności na... pierwsze pięć minut po przerwie!
Przed nią, z naprawdę niewielu sytuacji, akademicy wykorzystali trzy, w każdej zdobywając 7 punktów, co "ustawiło" zawody w pozostałych 40 minutach. Pierwsze z nich, zdobyte w bardzo łatwy sposób już w 5 minucie, z pewnością gospodarzy nieco zdeprymowały, drugie, zdobyte po karnym i aucie, maulem poautowym (18 min), a trzecie po oszukaniu w kolejnym aucie, w stylu Rafaela Beniteza (28 min).
Pogoń poznaniaków rozpoczęła się szybko, sporo ożywienia wprowadziło awaryjne wejście Piotra Korka, a okres zdecydowanego natarcia Muszkieterów, wykończył przyłożeniem w przewadze liczebnej Marcin Szumiński. Potem było też "lepiej", ale już nie tak skutecznie. Czary goryczy przelało czwarte, bonusowe, przyłożenie warszawiaków, w końcowych 10 minutach, kiedy odzyskali oni inicjatywę na boisku.
W szeregach Posnanii zabrakło tym razem mentalnej jedności. Pojedyncze, szarpane akcje (Pawła Najdka czy Leszka Krysztofiaka), doprawdy na nic się zdawały, jeśli w całej drużynie brakowało bojowego ducha i zespołowości. A to na wciąż klasowego rywala, jakim jest piętnastka Krzysztofa Folca, to po prostu za mało. Co prawda, pomiędzy 41 a 70 minutą, nie brakowało ładnych fragmentów gry, ale... wynik na tablicy (5:21) pozostawał bez zmian!
Nasza drużyna musi się szybko odbudować, wraz z trenerm przeanalizować wszystkie błędy, a nade wszystko te elementy, w których akademicy nad nami górowali (np. motoryka, przegrane swoje auty). Będzie to o tyle łatwiejsze, że przed nami dwutygodniowa przerwa, wekend na potrzeby reprezentacji, a potem wyjazd do Gdyni!
Punkty dla Posnanii: Marcin Szumiński- 5
Punkty dla Folc AZS: Tomasz Gołąb- 10, Adam Pałyska- 8, Aleksander Bartoszewicz i Jarosław Zagozda- po 5
Żółte kartki: Arkadiusz Kwiatkowski i Jurij Buchało (Posnania) i Mariusz Liedel (AZS)