72 MINUTY DOBREJ GRY. Posnania- Blachy Pruszyński 6:36 (6:12)
Dziesięciu minut zabrakło Muszkieterom do honorowej, bo niskiej porażki z mistrzem Polski. Pomiędzy 73 a 80 minutą, goście "dobili" bardzo dobrze do tej pory grających gospodarzy i z wyniku 6:19 odskoczyli na 6:36, inkasując po drodze bonusowy piąty punkt w szlagierowym pojedynku ekstraklasy rugby.
Wspomniane 72 minuty, to pokaz efektownego, godnego krajowej czołówki rugby. Gry, której nie powstydziłaby się żadna z czołowych polskich drużyn i która bardzo podobała się najwierniejszym kibicom Posnanii. Mistrz Polski na końcowy sukces musiał się mocno napracować, a radość podopiecznych Ryszarda Wiejskiego, po zdobyciu czwartego przyłożenia tylko ten fakt potwierdza. Do tego momentu, wszystko było jeszcze możliwe, a kilka momentów mogło zmienić losy tego spotkania.
Pierwszym z nich były punkty dla Posnanii... nieuznane przez sędziego głównego w pierwszej połowie. Wyraźne gapiostwo defensorów Blach wykorzystali J. Buchało, kopiący piłkę po przekątnej, w narożnik pola punktowego rywala i T. Gruszczyński, który efektownie ją łapał i przyłożył! Biegnąc do niej, podobno ze spalonego... Drugą sytuacją był błąd do przodu F. Raua, już na polu punktowym, tuż przed przyłożeniem, po zespołowej akcji maulem!
Poznaniacy nie zaimponowali zatem skutecznością (kolejny mecz bez przyłożenia), ale doskonale zorganizowaną obroną, która w obliczu spotkania z Budowlanymi, była ćwiczona na treningach i pokazała się wielokrotnie z jak najlepszej strony. Trudno doprawdy zliczyć wszystkie sytuacje punktowe gości, z których dzielni Muszkieterowie wyszli obronną ręką!
Szkoda straconej szansy, szansy na nawiązanie walki z rywalem, który jest przyzwyczajony, że konsekwentnie realizuje plan trenera. A już prowadzenie Muszkieterów 6:5, po karnym i drop-goalu J.Buchały, w 35 minucie, wprowadziły pewną nerwowość w szeregach Blach. Gdyby gospodarzom udało się zdobyć przyłożenie, poprawkę i "wyciągnąć" na 13:19, mecz z pewnością miałby w końcówce inny, emocjonujący dla wszystkich przebieg. A tak, zachowując więcej sił łodzianie "trzema szybkimi ciosami" dobili dzielnych gospodarzy, potwierdzając swoją klasę i krajową supremację.

Punkty dla Posnanii: Jurij Buchało- 6
Punkty dla Blach: K. Hotowski- 10, T. Stępień- 6, A. Milczak, K. Bobryk, K. Lawski i M. Mirosz- po 5
Skład Posnanii: Gaga Gureshidze, Filip Rau, Maciej Adamczyk/47' Jakub Piszcz/, Maciej Michalczyk /73' Patryk Borowczak/, Dariusz Schneider /76' Dominik Zdun/, Kamil Dudkowski, Dominik Machlik, Paweł Najdek/62' Tomasz Nowak, Tytusz Sieńczak, Jurij Buchało, Marcin Szumiński, Jakub Krzesiński, Leszek Krysztofiak /21' Tomasz Gruszczyński/, Piotr Korek, Arkadiusz Kwiatkowski /76' Mikołaj Borowski/, nie grali Lukasz Tietz, Roland Beridze