NA POCZĄTEK PORAŻKA. Arka- Posnania 20:12 (17:3)
Mecz miał dwa oblicza, do ostrej "konfrontacji" obydwu piętnastek w 60 minucie i po niej. Do tego momentu, napięcie rosło, a każda kontaktowa sytuacja już groziła wybuchem. Poznaniacy podyktowali gospodarzom twarde warunki i ci do końca nie mogli być pewni zwycięstwa. Tym bardziej, że dzięki celnym kopom Jurija Buchały, Posnania podgoniła na 17:12! Problematyczny (jak wiele innych decyzji arbitra) drop-goal w ostatnich minutach, dał Arce wymęczoną wygraną, a u naszych pozostawił uczucie niedosytu, mimo, że nie jechali do Gdyni w roli faworytów...
Być może gdyby poznaniacy mieli więcej piłek do gry (słabe auty) i szczęścia przy rzutach karnych (Buchało próbował z każdej niemal pozycji!), to wróciliby chociaż z jednym punktem.