CHAOS ZAMIAST POSNANII. WMPD PUDiZ Olsztyn- Posnania 29:26 (15:14)
Doprawdy nic nie zapowiadało takiego obrotu zdarzeń. Choć konto punktowe otworzyli gospodarze, po rzucie karnym (3:0), potem Muszkieterowie szybko opanowali sytuację i narzucając przeciwnikom swój styl gry, szybko objęli po przyłożeniach Zająca i Buchały, prowadzenie 3:14 (13 minuta)!
Niestety, jeśli chodzi o przyłożenia, to wszystko, na co było stać poznaniaków. Od 24 minuty, wykorzystując nasze błędy, a szczególnie złe wybory taktyczne, zaczęli dominować olsztynianie i po dwóch, typowych dla siebie akcjach (kontynuacja przy młynie), zdobywają dwa przyłożenia (w 24 i 41 minucie) i wyszli na prowadzenie 15:14. Wszystko to działo się w dodatku przy osłabieniu Posnanii brakiem... Buchały, który ukarany został zółtą kartką.
Mimo, że po przerwie udało się odzyskać prowadzenie, gra Muszkieterów była nadal chaotyczna, szarpana i nacechowana zbyt indywidualnymi próbami, kończącymi się najszęściej stratą piłki (przy braku asekuracji) i rzutem karnym. Punkty także zdobywaliśmy, ale tylko z kopów J. Buchały, natomiast gospodarzom robiliśmy kolejne prezenty, jak ten z 48 minuty, kiedy to poznaniacy wyrzucili piłkę za linię końcową (!), a WMPD skrzętnie wykorzystało młyn na 5 metrze (22:17).
Za chwilę, po dwóch z kilku, rzutach karnych, ponownie wyszliśmy na prowadzenie (22:23), ale drużynę osłabił T. Gruszczyński, ukarany żółtą kartką. Raz jeszcze Buchało zapunktował, ale prowadzenie nawet 22:26 nie dawało nam żadnej gwarancji.
Niestety, końcówka również nie należała do "rozmontowanej" od wewnątrz Posnanii. Rozgadana i nie stanowiąca tego dnia kolektywu ekipa z Winograd, nie potrafiła mądrze, jak na klasowy zespół przystało, przetrzymać ostanich minut, grając długo piłką, najlepiej na połowie rywala. Mało tego, pozwoliła olsztynianom w doliczonym czasie, na wykonanie próby z rzutu karnego, potem samemu rezygnując z równie dogodnej sytuacji, by na koniec, po kolejnym karnym i aucie na 22 metrach, stracić czwarte przyłożenie, na dodatek podwyższone przez Buczka (29:26)...
Analitycy giełdowi nazwali by tego typu zdarzenie "korektą kursu". Po doskonałych ostatnich spotkaniach w wykonaniu Muszkieterów, nastąpiło załamanie formy, miejmy nadzieję, że jedynie w sferze psychicznej i że trenerom i zawodnikom wystarczy najpierw szczera rozmowa, a potem analiza zapisu wideo, by przygotować się spokojnie do kolejnego, jakże ważnego spotkania, z niespodziewanym liderem 1 ligi, Juvenią Salwatorem Kraków.