INAUGURACJA NA ŚNIEGU.
Pierwszy tegoroczny oficjalny mecz rozegrały pomiędzy sobą zespoły Posnanii i Chaosu. W minioną niedzielę 06.III na boisku przy ul. Słowiańskiej, w spotkaniu Pucharu Polski, zgodnie z przewidywaniami lepsi okazali sie gospodarze, wygrywając 40:0 /20:0/.
Było to dla drużyn typowe przetarcie przed sezonem, który tak naprawdę nie wiadomo, kiedy się zacznie. O jakości gry decydowały warunki- aby "poruszać się" żwawiej po w miarę ubitym śniegu, najpierw ekipy musiały go sobie... wydeptać!
Stąd tempo gry i akcje obu stron, rozkręcające się z minuty na minutę. O przewadze gospodarzy zadecydował nie tylko wyższy poziom rugbowych umiejętności, ale też przygotowanie szybkościowo- wytrzymałościowe. Po prostu widać było, kto jest już w okresie przedstartowym /po obozie/, a kto jeszcze w fazie przygotowawczej. Na wyrównaną walkę ambitnie grającym zawodnikom Chaosu "zdrowia" starczyło na pierwsze 20 minut. Potem zmasowanym, zespołowym akcjom Posnanii, przeciwstawiali ułożoną grę w obronie i próby wyjścia z kontrą, w wykonaniu wyróżniającego się łącznika ataku D. Działka.
Mimo syberyjskiej aury, gra w jednoznacznej ocenie trenerów przyniosła więcej plusów niż minusów /możliwość sprawdzenia rezerw, brak kontuzji/ i umówili się na niedzielę 20. III, na kolejny mecz.