REMIS, KTÓRY NIKOGO NIE ZADOWALA. Budowlani- Posnania 26:26
Ani gospodarzy w pełni nie satysfakcjonują trzy punkty (razem z bonusowym za czwarte przyłożenie), ani Posnanii, która wciąż myśląc o walce o czwórkę, wzmocniona została kolejnymi Ukraińcami.
Po wyrównanym spotkaniu, na stadionie przy ul. Górniczej padł bardzo rzadki w polskim rugby remis 26:26.
Do samego końca było bardzo nerwowo. Wynik z jednej strony szczęśliwy, gdyż w ostatnich sekundach Budowlani Łódź, na naszych dwudziestu dwóch metrach kopią na słupy z rzutu karnego, z drugiej pechowy - tylko 2 punkty. Po 20 minutach prowadzimy 13 - 5. Potem dosyć szybko robi się 13 - 19. Do przerwy rezultat brzmi 16 - 19.
W drugiej połowie długo utrzymuje się remis. Jeszcze 7 min przed końcem jest 19-19. Gospodarze po błędzie Muszkieterów kładą punkty i podwyższają. Kiedy do końca pozostają 2 min, Paweł Najdek, po kilku karnych również przykłada, między słupami, a Jurij Buchało podwyższa. Wynik 26 -26.
W doliczonym czasie gry przytrafia się nam wspomniany głupi rzut karny dla Łodzi, który na szczęście nie zmienia losów tego wyrównanego spotkania.
Trener K. Baraniecki postawił tym razem na młyn i do gry w pierwszej piętnastce, desygnował wszystkich trzech Ukraińców. Tym samym musiał zrezygnować z gry w tym meczu Davida Cassidy (limit 3 obcokrajowców). Nieco zawiódł poznański atak, po którego błędach łodzianie zdobywali punkty.
Mecz obserwowała 50- osobowa grupa zawodników, trenerów i kibiców z Pobiedzisk i Poznania, co było ewenementem, w historii wielkopolskiego rugby (nie wliczając, oczywiście meczy fazy play off!).

Blachy Pruszyński Budowlani Łódź - Posnania Poznań 26-26 (19:16) (Marcin Zeszutek, Grzegorz Szostek, Tomasz Jarowicz)
Punkty dla Budowlanych: Tomasz Stępień 11 (1P, 3pd), Łukasz Sachrajda 5 (P), Maciej Pabjańczyk 5 (P), Łukasz Wieczorek 5 (P)
Punkty dla Posnanii: Jurij Buhało 16 (4K, 2pd), Tomasz Gruszczyński 5 (P), Paweł Najdek 5 (P)
Żółta kartka: Przemysław Kata (Budowlani)