NA OSŁODĘ. Posnania- Lechia Gdańsk 16:13 (8:0)
Długo żałować będą tego meczu ci, którzy byli (że nie odbył się wcześniej!), a także Ci, którzy nie dali rady dotrzeć na Winogrady! Mimo, że brak stawki dał się odczuć niemalże wszystkim, mogliśmy zobaczyć sporo ładnych dla oka, sprawnie przeprowadzanych akcji, oczywiście nie zawsze zakończonych punktami...
Długo bowiem utrzymywało się prowadzenie Posnanii (8:0, po przyłożeniu Bennego Adamczyka i karnym Jury), a najstarsi górale nie pamiętają, kiedy Lechia... pierwsze swoje punkty w spotkaniu zdobywała w 59 minucie!!!
Wtedy to nastąpił zwrot, Muszkieterowie rozluźnili szyki w szczelnej do tej pory obronie i dali rywalom, kolejno, kopnąć karnego, przyłożyć "piątkę" z podwyższeniem i raz jeszcze kopnąć, tym razem drop-goala!
W 12 minut wynik zmienił się z 8:0, na 8:13. Ale chyba to było potrzebne, uspokojonym gospodarzom- momentalnie ruszyli, w ostatnich 10 minutach, do kontrofensywy i na efekty nie trzeba było długo czekać: po rzucie karnym, wygranym aucie i serii przegrupowań, naszym udało się wyrównać, a szczęśliwcem był Paweł Najdek, najżywotniejszy gracz Posnanii. Podwyższenie J. Buchały nie osiągnęło celu. 13:13. Ale arbiter dolicza kolejne, stracone minuty i Muszkieterowie znowu grają po wznowieniu piłką. Po kolejnym rucku, trafia ona w ręce naszego "męża opatrzonościowego", a ten, ustawiony nieco głębiej, próbuje swojej ostaniej szansy i... trafia bezbłędnie z drop-goala, rewanżując się Zurabowi Zviadadze!!!
Muszkieterowie wpadają sobie w ramiona i nie słyszą nawet końcowgo gwizdka arbitra. Lechia zdaje się nie być specjalnie zmartwiona tym "sprawiedliwym" w przekroju całego meczu, rozstrzygnięciem.
Nasi zawodnicy nie zapomnieli oczywiście podziękować kibicom- pozostaje mieć nadzieję, że już za 4 dni (sobota 23 maja), stawią się oni na ostateczne pożegnanie z ligą- w sobotę rywalem Posnanii będzie, zdegradowana już, obok Pogonii Siedlce i WMPD Olsztyn, drużyna Czarni MACH Pruszcz Gdański.