Oficjalna strona sekcji rugby KS Posnania Poznań
slide01 slide01 slide01 slide01
NABÓR DO
SEKCJI RUGBY
NABÓR
AKTUALNOŚCI !

POSNANIA_RUGBY 7

BLACK ROSES

SARMACI RUGBY

JESTEŚMY TUTAJ

ODWIEDZILI NAS
free counters
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
POSNANIA RUGBY CLUB

KS POSNANIA POZNAŃ

SPONSORZY

WSPÓŁPRACA

PATRONAT MEDIALNY

WSPÓLNIE PRZECIW BIAŁACZCE

Nasza strona
Działamy:
WYRAŹNA PORAŻKA MŁODZIEŻY.
Nie udało się juniorom Posnanii "zawalczyć" z faworyzowaną drużyną Orkana- ponownie lepsi okazali się sochaczewianie, wygrywając w Poznaniu 7:40, do przerwy 0:28.
Początek meczu nie zapowiadał porażki w takich rozmiarach, stroną dominującą byli gospodarze, umiejętnie zatrzymywani przez rywala na polu obrony. Mocna, ale przede wszystkim skuteczna szarża, była jednym z atutów podopiecznych M. Misiaka- z kolei jej niedostatek /bo nie brak/ w Posnanii, powodował, że Orkan dość szybko zdobył 14 punktów z przyłożeń, a mecz ułożył się po ich myśli. Drugim "grzechem głównym" ambitnie grających poznaniaków, było wolne przesuwanie się w obronie, co na skrzydłach otwierało przeciwnikowi drogę na pole punktowe- często wyprowadzał on akcję dwoma lub trzema zawodnikami, powstrzymywanymi jedynie rozpaczliwą szarżą z tyłu. Orkan z kolei w tym elemencie był o wiele bardziej ruchliwy, toteż naszym ciężko było się przebić, tym bardziej, że często były to próby solowe, bez wsparcia i asekuracji z tyłu.
W drugiej części gra się wyrównała /ale i zaostrzyła, sędzia dwukrotnie sięgał po żółte kartoniki/, Posnania miała kilka dogodnych sytuacji punktowych, ale w ostatniej fazie brakowało, bądź to wykończenia, badź to zimnej krwi czy właściwego wyboru. Honorowe punkty dla nas padły natomiast po przytomnej kontrze Łukasza Stasika, przyłożeniu między słupami i poprawce Pawła Drzewieckiego. Chociaż wynik mógł być nieco niższy /niektóre punkty "podarowane"/, to z pewnością i tak nie usatysfakcjonowałoby to juniorów, którzy wraz z trenerem Baranieckim liczyli na nawiązanie równorzędnej walki.
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?