Oficjalna strona sekcji rugby KS Posnania Poznań
slide01 slide01 slide01 slide01
NABÓR DO
SEKCJI RUGBY
NABÓR
AKTUALNOŚCI !

POSNANIA_RUGBY 7

BLACK ROSES

SARMACI RUGBY

JESTEŚMY TUTAJ

ODWIEDZILI NAS
free counters
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
POSNANIA RUGBY CLUB

KS POSNANIA POZNAŃ

SPONSORZY

WSPÓŁPRACA

PATRONAT MEDIALNY

WSPÓLNIE PRZECIW BIAŁACZCE

Nasza strona
Działamy:
DEMONTAŻ EKSLIGOWCA. Posnania- WMPD Olsztyn 63:8 (25:0)
Jak to w Pucharze bywa, zespoły grają osłabione kadrowiczami. Istotnie tak było również w sobotę, z tym, że to czterech Muszkieterów reprezentowało barwy narodowe, to i tak trener Machlik miał do dyspozycji 19 zawodników. Rywale, borykający się z pasmem kontuzji, przyjechali bez zmienników.
Mimo to stawili się nad Wartą i dzielnie walczyli do samego końca, choć przewaga Posnanii rosła regularnie co kilka minut. Już pierwsze znamionowaly różnicę, jaka dzieli obydwie ekipy w przygotowaniu motorycznym- to gospodarze, nie dzieląc ich na młynarzy i napastników, "hasali", często bezkarnie, z piłką, dezorganizując obronę rywala. Co prawda widowiskowe rajdy P.Najdka, T. Gruszczyńskiego i D.Działka, nie zawsze przynosiły punkty, ale podobały się garstce najwierniejszych sympatyków rugby.
Mimo, że w II części gra kilkakrotnie wyrównała się (honorowe punkty z karnego i przyłożenia WMPD), to wtedy właśnie Muszkieterowie zaaplikowali gościom większą ilość punktów (aż 39!).
Bardzo udany debiut zaliczył ambitny junior Kamil Ziółkowski- wykorzystał skrzętnie nieobecność Nowaka, Zduna i Borowczaka w młynie- zagrał skutecznie i bez respektu, zdobywając nawet swoje pierwsze w seniorach punkty. W drugiej połowie T. Stręka zastąpił drugi z juniorów, bardzo przykładnie trenujący ostatnio Michał Hebda, któremu zapisano w protokole jedno z podwyższeń!
Zresztą trener Machlik dosyć szybko dokonał zmian, dając odpocząć niekwestionowanemu liderowi Posnanii, Pawłowi Najdkowi oraz Maciejowi Michalczykowi, którym dobre zmiany dali Maciej Adamczyk i Michał Stengert. Piotra Korka na obronie zastąpił uniwersalny Łukasz Kujawski.

Punkty dla Muszkieterów zdobyli: P. Najdek- 15, Ł. Kujawski- 11, P.Wyrwas, L.Krysztofiak, K. Ziółkowski, T. Gruszczyński, J. Krzesiński, D.Działek i P. Korek- po 5, M. Hebda- 2
WMPD Olsztyn- P. Daniluk- 5, K. Polski- 3

Skład Posnanii: P.Wyrwas, T.Stręk, M.Michalczyk- J.Paul, K.Jakubowski- L.Krysztofiak, K.Ziółkowski, P.Najdek- K.Kokotkiewicz- T.Sieńczak- J.Krzesiński, D.Działek, T.Gruszczński, B.Paszczak, P.Korek, rezerwowi: M.Adamczyk, M.Stengert, M.Hebda, Ł.Kujawski

#1 | Kuba dnia wrzesień 06 2009 14:07:37
brawo Posnania !
brawo Juniorzy !
#2 | jonny61 dnia wrzesień 06 2009 17:47:24
Stangret?
Nie widziałem go - chyba Stengert.
Proszę o wyjaśnienie.
A gra- nie najgorsza, przeciwnik słaby.Na Arkę trochę za mało, chociaż nie grało kilku zawodników i to jest pociecha przed Arką.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?