Oficjalna strona sekcji rugby KS Posnania Poznań
slide01 slide01 slide01 slide01
NABÓR DO
SEKCJI RUGBY
NABÓR
AKTUALNOŚCI !

POSNANIA_RUGBY 7

BLACK ROSES

SARMACI RUGBY

JESTEŚMY TUTAJ

ODWIEDZILI NAS
free counters
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
POSNANIA RUGBY CLUB

KS POSNANIA POZNAŃ

SPONSORZY

WSPÓŁPRACA

PATRONAT MEDIALNY

WSPÓLNIE PRZECIW BIAŁACZCE

Nasza strona
Działamy:
Z MISTRZEM BEZ SZANS. Posnania- Blachy Pruszyński 0:58 (0:25)
Już od pierwszych minut goście dyktowali warunki gry. Jedyne punkty z rzutu karnego zdobyli właśnie na początku! Pozostałe 55 z przyłożeń i podwyższeń, niemal równo rozłożyło się w obydwu połowach spotkania. Mimo, że Posnania przez wiele długich sekwencji dzielnie się broniła, to drużyna M. Żórawskiego, konsekwentnie wykorzystywała każdy błąd gospodarzy i robiąc przewagę, przykładała piłkę na polu punktowym, wbiegając na nie tuż przy linii autowej boiska. Kiedy któryś z obrońców próbował reagować, kończyło się pięcioma punktami, kiedy piłka lądowowała w okolicy bramki, Budowlani zdobywali punktów siedem...
Trudno powiedzieć, żeby poznaniacy mieli dobre okazje do zdobycia honorowych punktów. Kilka raptem akcji, które dobrze się zapowiadały, kończyło się niestety prostymi błędami w przekazaniu piłki. Na nic się zdały heroiczne próby T. Gruszczyńskiego czy P. Korka, którzy często podejmowali walkę jeden przeciw... trzem!
A nasi najwierniejsi kibice musieli czerpać radość z wygranych z trudem własnych młynów, kilku oszukanych do granic możliwości autów i... wielu mocnych, efektownych szarż broniących Muszkieterów.
Ciężko też doszukać się słabych stron w sprawnie działającym łódzkim teamie. Mimo, że nadal, w opartym na wychowankach zespole gra na dziś tylko dwóch Gruzinów i dwóch wychowanków innych klubów- robi on bardzo dobre wrażenie, a w dyspozycji z dzisiejszego spotkania, nie powinien mieć sobie równych w naszej ekstralidze.
Szkoda, że dzisiejszy pojedynek był tak jednostronnym widowiskiem. Najważniejsze jednak, że drużyna Muszkieterow pozostała po tej srogiej lekcji nadal drużyną. Sport wciąż uczy pokory- wielu z nas pamięta wciąż pogrom aktualnego wtedy mistrza Polski, AZS AWF Warszawa, w kwietniową Wielką Sobotę. Dziś role się odwróciły- jako nauczyciel wystąpił aktualny mistrz, z którym jeszcze wiosną, na wyjeździe, udało się uzyskać remis.
Po ostatnich meczach, trudno mówić o skuteczności naszej drużyny. Dwa skuteczne rzuty karne z meczu z Lechią i zerowe, niestety, konto przeciw Arce i Budowlanym...
Punkty (tym razem tylko dla gości) zdobyli:
A. Milczak- 20, S. Łuczak- 13, G. Dułka- 10, T. Stępień, D. Fortuna, S. Kiełbik - po 5
Żółta kartka- M. Michalczyk (Posnania)
Skład Posnanii:
P.Wyrwas, T. Stręk (41' D. Machlik), M. Adamczyk (41' W. Szukała), M. Stengert (41' D. Zdun), T. Nowak (49' M. Michalczyk), T. Gruszczyński, L. Krysztofiak, P. Borowczak- K. Kokotkiewicz- T. Sieńczak- R. Bosiacki (53' M. Borowski), J. Gruszczyński, K. Jakubowski, S. Chwaszcz (41' B. Paszczak), P. Korek
#1 | jonny61 dnia wrzesień 27 2009 18:20:28
To już chyba niestety początek końca zespołu.A raczej Posnanii bo zespołu już niema. Jest to zlepek ludzi zupełnie nie rozumiejących się i niektórzy nie wiedzą po co wychodzą na boisko.Niestety i jest mi przykro sama ambicja nie wystarczy do zwycięstwa.
Młyn bardzo słaby i nie tylko w młynach dyktowanych ale w maulach autach, w przegrupowaniach.
Brak Jury - faktycznie ogromna strata.Posnania próbowała grać a raczej bronić się przez 25 min.
Słaba obrona, brak szybkości i kondycji.
Mamy ostatnią szansę podnieśc się za tydzień z Ogniwem.Jeżeli tam polegniemy to spadamy z ligi.
Co to może oznaczać dla rugby wielkopolskiego - wolę nie pisać.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?