MISTRZ LEPSZY OD UCZNIA.
W meczu o dwóch obliczach, ponownie lepsi okazali się rugbiści Blach Pruszyński Łódź, którzy już do przerwy zapewnili sobie bezpieczną przewagę i ostatecznie wygrali z Posnanią Poznań 21:9 /18:3/. Jeszcze raz wieloletni trener reprezentacji Polski Ryszard Wiejski, ograł swojego kadrowego wychowanka Krzysztofa Baranieckiego...
Zapowiedzi walki o zwycięstwo na wyjeździe nie były ze strony poznaniaków bezpodstawne- pokazała to druga połowa, w której dominowaliśmy i w której przy obrobinie szczęścia /a to było w sobotę po stronie gospodarzy/ wynik mógłby być dużo lepszy. Niestety, Posnania przespała pierwszą połowę, tracąc szybko i głupio pierwsze punkty, na dodatek trafiając na doskonale dysponowanego tego dnia kopacza łodzian, Tomasza Grodeckiego /3 drop- goale/. Chociaż druga odsłona spotkania bezsprzecznie należała do gości, to do szturmu ruszyli oni dopiero w ostanich 30 minutach, pokazując kolejny raz żelazną kondycję. To czego tym razem zabrakło, to skuteczność w wykończeniu ofensywnych akcji: ani pierwszy z okresów naporu /ok. 60 min./, ani końcowe 10 minut / frontalny atak Posnanii/, nie przyniosły efektu. Musieliśmy zadowolić sie dwoma skutecznymi karnymi Jurija Buchały, z 40 i 43 metra i wygraną II połową /3:6/.
Szkoda straconej szansy na korzystny wynik- powiedział po meczu trener Posnanii- bo taka w II połowie była, natomiast o przespanej I części sobotnich zawodów wszyscy chcielibyśmy jak najszybciej zapomnieć. W przekroju całego spotkania pokazaliśmy, że potrafimy walczyć z każdym, napędzając stracha utytułowanym rywalom. Z porażki nie robimy tragedii i wracamy z podniesionym czołem, mając pełne 2 tygodnie, by przygotować się do podjęcia lidera Arki Gdynia.

Punkty dla Blach: Grodecki- 16, Hotowski- 5
Punkty dla Posnanii: Buchalo- 9
Skład Posnanii: M. Kwiatek /M. Adamczyk/, D. Machlik , M. Michalczyk, B. Szumiński, K. Witczak, D. Fedyszyn, K. Wojcieszak, Ł. Kujawski /F. Rau/, Ł. Tietz, J. Buchało, T. Gruszczyński, M. Szumiński /J. Krzesiński/, L. Krysztofiak /S. Toelupe/, M. Czubaszewski, A. Kwiatkowski
rezerwa: P. Korek, J. Piszcz, T. Sieńczak