ZAGRALI VA BANQUE. Posnania- Juvenia 10:13 (5:10)
Mało punktów, mało ładnej, błyskotliwej gry, a co najgorsze- kolejna porażka Muszkieterów, na otwarcie rundy wiosennej. W meczu, do którego obydwa kluby, przeżywające poważne kłopoty finansowe i kadrowe, zostały wręcz przymuszone przez PZR, minimalnie lepsi okazali się przyjezdni.
Pierwszą połowę najlepiej przemilczeć. Nawet ze strony Smoków, które w niej przeważały, nie widać było fajerwerków. Poznaniacy dopiero w ostatniej minucie, przegrywając już 0:10, znaleźli się na przedpolu rywali i zakończyli akcję skutecznie. Grą Juvenii kierował reprezentacyjny łącznik młyna, Konrad Jarosz. Punkty, na poły wypracowane, na poły wymęczone, padły w konsekwencji naszych indywidualnych błędów. W ich konsekwencji, rywale katowali nas maulem poautowym i zdobywali 5 punktów, na szczęście bez podwyższeń (w 32- Świadek i 37 minucie- Cyganik).
W końcówce Posnanii udało się przedrzeć skrzydłem, a R. Bosiacki, który chwilę wcześniej zaspał w obronie, obsłużył ostatnim podaniem J.Gruszczyńskiego. I w tym wypadku, jego podwyższenie nie osiągnęło celu.
Pierwsze minuty drugiej części spotkania outsiderów, również nie przyniosły porywajacych akcji. Podczas jednej z wizyt Juvenii na naszych 22 metrach, gospodarze niepotrzebnie wdali się w walkę na kontakcie i w konsekwencji rzutu karnego straciliśmy kolejne, jak się potem okazało, decydujące, punkty (49 minuta- P.Wojciechowski, 5:13). Od tego momentu uwidoczniła się przewaga Posnanii, która rzuciła wszystko na jedną szalę. Zaczęła grać więcej ręką, goniąc przeciwników, którzy nie mając już "zdrowia", każdą przerwę wykorzystywali na złapanie oddechu, kładąc się regularnie na trawę! Już po 10 minutach, ofensywa przyniosła efekt w postaci przewagi, wielu wygranych przegrupowań i wreszcie sprytnym znalezieniu luki przez, zmuszonego po raz kolejny do gry na "dziesiątce", T.Sieńczaka (49 minuta, 10:13). Napór Posnanii trwał do samego końca- wspierani przez 100 najwierniejszych fanów Muszkieterowie, mieli kilka szans na punkty, przynajmniej na... wyrównanie, bo dwa rzuty karne były na wprost bramki. Jednak ambitnych poznaniaków remis nie satysfakcjonował. Uruchamiali za każdym razem faceta od czarnej roboty, T.Nowaka i... walili głową w mur. W ostatniej, oskrzydlającej akcji, J.Krzesińskiemu zabrakło dosłownie metra od pola, albo ekwilibrystycznego padu w kierunku linii! W konsekwencji tej nieudanej akcji, sędzia główny zakończył spotkanie w 43 minucie drugiej połowy, zabierając Muszkieterom dobre pięć kolejnych, bowiem krakowianie przynajmniej tyle razy korzystali z pomocy medycznej. Posnania przegrała oczywiście "na własne życzenie", ale praca głównego sędziego, pozostawiała wiele do życzenia. O liniowych można powiedzieć tylko tyle, że byli w Poznaniu. Przy tak biernej postawie asystentów, nie reagujących na szereg wątpliwych sytuacji na boisku, warto zastanowić się nad sensem ściągania ich po kilkaset kilometrów. Przecież do pokazywania miejsca wrzutu do autu wystarczą... juniorzy.
Składy:
Posnania: W.Szukała, D. Machlik, M.Adamczyk, J.Paul, T. Nowak, D.Zdun, L.Krysztofiak, P. Borowczak- K. Kokotkiewicz- T.Sieńczak- R.Bosiacki, J.Gruszczyński, J.Krzesiński, S.Chwaszcz, P.Korek, rezerwa: K.Kubaś, M.Stangret, K.Jakubowski, M.Hebda, K.Ziółkowski
Juvenia: W.Nawrot, A.Grabski, R.Gajda, G.Falk, T.Świadek, R.Budka, J.Głowacki, T.Nowak- K.Jarosz- P.Wojciechowski, K.Cyganik, G.Zawojski, P.Piwnicki, Marcin Sokołowski, Paweł Sokołowski, rezerwa: D.Zgłobich, M.Siemaszko, S.Szczepański, J.Sajdak, W.Marcinek