Oficjalna strona sekcji rugby KS Posnania Poznań
slide01 slide01 slide01 slide01
NABÓR DO
SEKCJI RUGBY
NABÓR
AKTUALNOŚCI !

POSNANIA_RUGBY 7

BLACK ROSES

SARMACI RUGBY

JESTEŚMY TUTAJ

ODWIEDZILI NAS
free counters
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
POSNANIA RUGBY CLUB

KS POSNANIA POZNAŃ

SPONSORZY

WSPÓŁPRACA

PATRONAT MEDIALNY

WSPÓLNIE PRZECIW BIAŁACZCE

Nasza strona
Działamy:
CO DALEJ Z POSNANIĄ? Przyszłość Muszkieterów i ich następców
Przyzwyczajeni do niedostatków i w tym roku napotykają na trudności. W tygodniu halą dysponują tylko... seniorzy, młodzież została pozbawiona swoich stałych godzin i tak już mocno okrojonych. Na szczęście udało się zagospodarować niedzielne przedpołudnie, a frekwekcję zapewniają głównie juniorzy i kadeci.
Dzięki współpracy z KS "Sobieski", od stycznia doszedł jeszcze sobotni trening na dwóch halach jednocześnie. Dzięki temu, na tę samą godzinę, trenować mogą żacy, młodzicy, kadeci i juniorzy, podzieleni na trzy grupy Trenerzy obiecują, że jak tylko mróz zelżeje, wrócą treningi na boisku!
Seniorzy od Nowego Roku powinni spotykać się nie tylko na hali, ale także na niedzielnym footingu. Powinni, ale na razie frekwencja nie jest porażająca. Pozostaje mieć nadzieję, że z każdym tygodniem rosła będzie mobilizacja i ilość trenujących.
Prawdziwym sprawdzianem jedności dla ekipy seniorów, będzie z pewnością zaplanowany na koniec lutego, krótki obóz techniczno- taktyczny.
Za zupełnie niepoważne należy uznać doniesienia o rozpadzie I drużyny. Atmosfera w jej szeregach jest oczywiście daleka od euforii, ale na dziś nic nie wskazuje na to, by wiosną miało drużyny Posnanii zabraknąć w elicie! A los ten może spotkać niestety dwa inne kluby czołowej ósemki... Podstawą egzystencji Muszkieterów, w minimalnym wariancie sekcyjnego budżetu, jest od kilku lat dotacja z Urzędu Miasta. Przysłowiowym światełkiem w tunelu nazwać można rozmowy działaczy z potencjalnym sponsorem strategicznym, które są już "na ostatniej prostej"... Lada dzień wyjaśni się, czy rugbiści dostaną mocny zastrzyk finansowy, który pozwoli wrócić do rozmowy z grającym trenerem z Francji i pomyśleć o wzmocnieniu na fazę play-out, bo celem, po przegranej z kretesem jesieni, jest zajęcie w tym sezonie 5 miejsca.
A wracając do faktów, to do klubu, póki co, wpłynęło tylko jedno pismo o zwolnienie...
Nie ma zatem mowy o masowej emigracji "za chlebem", a Muszkieterów, którzy mają na szczęście młodzieżowe zaplecze, stać na dobrą postawę w drugiej części sezonu. Przypomnijmy, że wobec plagi kontuzji, jesienią na boiskach Ekstraligi występowało aż 10 graczy młodego pokolenia (18-21 lat). Wielu z nich jest zawodnikami reprezentacji narodowej, podobnie jak juniorzy czy kadeci. Uczestniczą bardzo często w zgrupowaniach kadr, co pozwala sukcesywnie podnosić swoje walory. O przyszłość naszego klubu możemy zatem się nie martwić, oby tylko młodzież miała w nim zapewnione optymalne warunki do uprawiania dyscypliny, której już teraz oddaje swoje serce i z którą wiąże przyszłość.
Zapraszamy wszystkich do dyskusji, ale oczywiście na poziomie merytorycznym ;-)