NA SZCZĘŚCIE MAMY MŁODZIEŻ! Weekend pod znakiem jaja
W sobotę w gościnnej Mosinie odbył się kolejny regionalny turniej dzieci i młodzieży. W niedzielę z kolei grali swoje eliminacje kadeci i juniorzy, a młodzicy również, ale towarzysko.
W Mosinie rywlizowali miniżacy, żacy i młodzicy, a Posnanię i jej satelitarne kluby reprezentowało 6 drużyn. Najlepiej wypadli młodzicy, którzy kierowani przez doświadczonych H. Noszczyka i W. Kapustkę, pokonali kolejno UKS Pomarzanka Pomarzanowice i Spartę Jarocin, grające coraz lepsze rugby. Po bardzo wyrówanych i wartościowych meczach, żacy UKS Koziołki zajęli II, a Posnanii- III lokatę. Zwyciężyli faworyci- Dragonia. Jedyna miniżakowska drużyna, UKS Koziołki także zakończyła boje na III miejscu.
Trzeci w tym sezonie turniej, jak zwykle został wzorowo zorganizowany przez działaczy Dragonii Mosina. Nie zabrakło poczęstunku i okazałych trofeów.
Łódzki maraton rozpoczęli juniorzy gospodarzy z Czarnymi w Bytomiu (28:5), rozkręcając się dopiero w II połowie. Potem młodzicy Budowlanych rozegrali sparingowy mecz z połaczonymi siłami Posnanii i UKS Pomarzanka, wygrywając wysoko, jak na faworyta tegorocznych rozgrywek do lat 15, 35:0 (17:0). Przewaga ułożonej drużyny, którą trener Przemek Szyburski przejął po Marku Maciejewskim, widoczna była w każdym elemencie. Pojedyńcze zrywy Wielkopolan, nie mogły przynieść efektu, choć dwa razy byli naprawdę blisko pola punktowego rywala.
Ponownie na boisku pokazali się juniorzy, tym razem Posnania, nie bez problemów pokonała Czarnych w Bytomiu 19:12 (12:7). Nasi rozpoczęli od huraganowych ataków, którym wspaniale kierował D. Trybus. Przy wyniku 12:0, coś się zacięło i poznaniacy przyjęli szarpany styl gry Ślązaków. Na szczęście do końca meczu udało im się utrzymać bezpieczną przewagę, a Czarnym należą się słowa uznania za postęp, jaki zrobili od jesieni.
Potem rozpoczęły się zmagania kadetów, które stały na bardzo wysokim poziomie, pokazując, że trzy z czterech drużyn są gotowe by grać w finałach OOM. Gospodarze, po wyrównanym meczu zremisowali z Posnanią 5:5, by chwilę później pokonać Juvenię Kraków 22:7. Następnie po raz pierwszy na boisku pokazał się zespół Gorce Raba Niżna, sprawiając poznaniakom olbrzymie problemy, rajdami swoich skrzydłowych. Wynik, niemal do samego końca był sprawą otwartą (do przerwy 14:12 dla Posnanii), ale w końcówce Górale zdobyli aż 10 punktów (karny, przyłożenie i podwyższenie), na które faworyt odpowiedział tylko 5 punktami, ulegając 19:22! Poznaniacy mają z nimi lepszy bilans, ale by spokojnie przygotowywać się do finałów, muszą... wygrać z Budowlanymi Łódź w Poznaniu, w czwartek, 03 czerwca.
W ostatnim spotkaniu, rozegranym od razu po wyczerpującej potyczce z Rabą, Posnania, mimo, że zmęczona, ponownie pokonała Juvenię, tym razem 38:0, rozkręcając się z minuty na minutę i pokazując ponownie ładną, zespołową grę.
Rozgrywki kadeckie zakończyło wyraźne zwycięstwo Budowlanych nad Gorcami (33:5), ale gospodarzy czeka.. ciężki wyjazd do Raby Niżnej.
Na zakończenie rugbowego maratonu, który odbył się przy sprzyjającej, słonecznej pogodzie, w towarzyskim meczu juniorów, Budowlani ulegli minimalnie Posnanii, 5:6 (5:6). Obydwie drużyny wcześniej rywalizowały w eliminacjach i zapewniły sobie awans do lubelskich finałów.
Mimo kadrowych niedostatków, poznańskie drużyny, prowadzone przez trenerów T. Kapustkę i J. Szczepańskiego, zaprezentowały się bardzo przyzwoicie, pokazując, że są zgranymi zespołami. I właśnie ta atmosfera i dobre przygotowanie, które są atutem Posnanii, pozwalają pozytywnie myśleć o czerwcowych MPJ i lipcowych MPK. Wart podkreślenia jest fakt coraz lepszej współpracy i jej efektów, z UKS Koziołki Jerzykowo/ Biskupice. W kadeckiej Posnanii już 3 zawodników może być pewnym wyjazdu do Gubina!