NIE MA NIC ZA DARMO. Posnania- Pogoń 13:12 (5:12)
Prawie nic nie przychodzi na tych zawodach lekko. Przekonał się o tym na koniec czwartkowych zmagań nasz jutrzejszy rywal, który „wymordowany” schodził z boiska, wygrywając z debiutantami z Bytomia, ledwie 24:12.

Również Posnania musiała włożyć sporo serca w II połowę, w której rzuciła wszystko na jedną szalę, przegrywając do przerwy 5:12, po niemal identycznych błędach i akcjach rywala. W międzyczasie udało się jedną z akcji zakończyć przyłożeniem, a potem rozpoczął się ambitny pościg poznaniaków. Kolejne punkty zdobywamy maulem, ale nadal to za mało, bo bez wykorzystania podwyższenia z dogodnej pozycji.

Nieustający w II części napór trwa aż do 20 minuty, kiedy po karnym, Posnania wychodzi na prowadzenie! 13:12 i rozpoczyna się kilka minut ofiarnej, ale bardzo mądrej obrony, dzięki której udaje się trzymać przeciwnika z dala od własnego pola punktowego. Pogoń nawet wtedy, podobnie jak przez całą drugą połowę, praktycznie nie zagroziła Muszkieterom. Ci zaprezentowali dobrą (choć daleką od bardzo dobrej!), zespołową grę, a ich piętnastka nie miała tak słabych punktów, jak ekipa W. Plichty i P. Kuligowskiego.

Wszędobylski i ograny G. Muszyński czy bezbłędny w autach C. Księżopolski, to po prostu za mało.

Radość podopiecznych J. Szczepańskiego jest ogromna i uzasadniona, a mając świadomość zajęcia miejsca w pierwszej czwórce, dziś do późnego wieczora będą się odpoczywać i cieszyć się z zasłużonego sukcesu, w myślach skupiając na jeszcze wyższych celach! Istotnych urazów nie odnotowano.

Punkty dla swojej drużyny zdobyli: P. Bandurski i P. Makles- po 5 (P), M. Adamski- 3 (K).

Mecz przeciwko obrońcom tytułu jutro o tej samej porze (13:30).

#1 | kacper dnia czerwiec 24 2010 15:05:30
Gratulacje dla ekipy!!!! Jutro o 1 miejsce z OrkANEM!!!!!
#2 | Father Bandura dnia czerwiec 24 2010 15:36:13
BRAWO POSNANIA!!!!! Liczymy na medal !!.pokazaliście ze jesteście najlepszą druzyną w Polsce !!! Brawo dla trenera!!! BANDURA GRATULUJE PRZYŁOŻENIA I CZEKAM ZA MEDALEM!!!
#3 | koras dnia czerwiec 24 2010 18:34:43
Wielkie gratulacje za walke do końca. Do domu wracajcie z medalami. Trzymam kciuki
#4 | krzysztof dnia czerwiec 24 2010 19:57:52
Brawo!
Tak trzymać. Jutro gracie o wszystko z Orkanem.
Trzymam kciuki. Jeszcze raz gratulacje dla juniorów i trenera Kuby.
#5 | Rodziu dnia czerwiec 24 2010 22:26:58
Serdeczne Gratulacje Panowie !!!
Wszyscy trzymamy za Was kciuki !!!!!

.... a nieco przy okazji zapraszam na NOWY KONKURS na N15 Wink) GrinGrin
#6 | cichy bob dnia czerwiec 25 2010 01:11:32
Panowie! Rozumiem, że emocje i dramatyzm sytuacji. Ale apeluję o sprawdzanie ortów i wiekszą dbałość stylistyczną!
A swoją drogą to dochodziły mnie wcześniej słuchy, że ta drużyna jest przereklamowana i niewiele zdziała. Więc co? Okazuje się, że mamy jednak charakterną młodzież!