BEZ CIENIA WĄTPLIWOŚCI.
Po meczu, który tak naprawdę trwał... 50 minut, Posnania nie pozostawiła cienia wątpliwości, kto w tym roku zasługuje /obok "wielkich"/ na grę w play off. Wynik końcowy 32:0 /12:0/ jest najniższym wymiarem, dla pozbawionych jakichkolwiek sportowych argumentów sochaczewian, przy czym na większe uznanie zasługuje owo zero po stronie strat poznaniaków!
Po bezbarwnym początku /z obu stron/, w ostatnich 10 minutach I połowy udało sie naszym wypracować bezpieczną /i psychiczną/ przewagę, ale trybuny zdecydowanie ożywiły się dopiero po przerwie. Za sprawą trenerskiej reprymendy gra Posnanii pozbawiona była tak dużej ilości błędów niewymuszonych /przody, podania do przodu, "bloki"/, a przez to skuteczniejsza. Mądrze korzystaliśmy też z każdej okazji do podwyższenia rezultatu z rzutu karnego /2 razy/. Po przyłożeniach Bartka Szumińskiego, Tomka Gruszczyńskego, Łukasza Kujawskiego oraz karnych i poprawkach Jurija Buchały /razem 12 pkt/, kropkę nad "i" postawił młody Kuba Piszcz, który grając niewiele ponad 7 minut, zaliczył swoje pierwsze punkty w lidze, wykańczając ostatnią akcję całej drużyny przyłożeniem.
Tym zwycięstwem poznańscy rugbiści zapewnili sobie 4 miejsce w lidze /największy sukces od 22 lat!/, a ponieważ zmagania "wieńczą" play off'y, stają przed ogromną szansą na poprawienie lokaty. Wystarczy... wznieść się na wyżyny rugbowego kunsztu i znaleźć patent na niepokonaną od ponad roku Arkę Gdynia!!!
Panowie- najszczersze gratulacje od "serwisu prasowego''.
Tomek

Przebieg meczu:
33'- 5:0/B.Szumiński, przyłożenie
33'- 7:0/J.Buchało, poprawka
39'- 12:0/T. Gruszczyński, przyłożenie
50'- 17:0/Ł. Kujawski, przyłożenie
51'- 19:0/J. Buchało, poprawka
67'- 22:0/J. Buchało, karny
80'- 25:0/J. Buchało, karny
81'- 30:0/J. Piszcz, przyłożenie
82'- 32:0/J. Buchało, poprawka
Żółte kartki: T. Wosiński /Orkan/, D. Machlik /Posnania/