SZCZĘŚLIWY AWANS!
Okazuje się, że nie tylko seniorzy potrafią przykładać punkty i rozstrzygać mecze w ostatnich sekundach! Dowiedli tego wczoraj kadeci Posnanii, którzy po nierównym /wręcz momentami przespanym/ meczu, zwyciężyli Budowlanych w Łodzi 29:24 /12:6/, zdobywając zwycięskie punkty, na miarę awansu do finałów OOM, tuż przed końcowym gwizdkiem sędziego!
Rozkojarzenie naszych "olimpijskich" nadziei mogą tłumaczyć tylko poranne perypetie z autokarem /wyjechaliśmy z 2- godzinnym opóźnieniem/. Reszta pozostaje w mentalności i głowach zawodników drużyny o dużym potencjale.
Po pierwszym kwadransie, kiedy oddaliśmy inicjatywę gospodarzom /dwa karne i 0:6/, Posnania zaczęła się rozkręcać, doprowadzając jeszcze przed przerwą do wyniku 12:6 /przyłożenia M.Maćkowiaka i K.Kubasia/. Kiedy w 11 minucie II połowy, A. Matuszewski przedarł się po raz kolejny na pole punktowe, a K. Kubaś ponownie poprawił, wydawało się, że wreszcie mecz układa się po naszej myśli i szansę debiutu w kadetach dostanie 3 zawodników. Nic bardziej mylnego- znów stanęliśmy a raziły proste indywidualne błędy, po których lider łódzkiej drużyny Ł. Żórawski, skrzętnie zaczął odrabiać straty! Po karnym, przyłożeniu i poprawce, Budowlani wyszli w 23 minucie na prowadzenie 19:21. Końcówka spotkania dostarczyła sporych emocji kibicom, a Posnania jeszcze raz pokazała charakter i największy walor- wydolność. Najpierw po raz drugi A. Matuszewski wykończył składną akcję drużyny, a po kolejnym kopie z karnego Ł. Żórawskiego /przy wyniku 24:24!/, kropkę nad i w meczu postawił lider poznaniaków J. Gruszczyński! Wymęczone, ale zasłużone zwycięstwo kadetów, dało im awans do Olimpiady z minimum 2-go miejsca. Pozostaje teraz oczekiwać w środę wieści z Łodzi /mecz Budowlanych z Orkanem/ i spokojnie przygotowywać się do rewanżu w Sochaczewie. Eliminacje zatem jeszcze nie skończone, ale my już dziś gratulujemy 3 zwycięstw mocnej i perspektywicznej drużyny!
punkty: Matuszewski- 10, Kubaś- 9, Maćkowiak i Gruszczyński po 5
skład Posnanii: Szukała /31' Matuszewski/, Kalka, Noszczyk- Stengert, Michalczyk- Zdun, P. Borowczak, Kubaś- Leśniewski- Osses- Maćkowiak /31' Bartkowiak/, Gruszczyński /kapitan/, Woźnica, Surma- Łuczak /31' Rachelski/
nie grali: Kokotkiewicz, Sikorski, B. Borowczak, Sokołowski