SEZON RUGBY ROZPOCZĘTY
Lechia Gdańsk otworzyła nowy sezon Ekstraligi rugby od mocnego uderzenia. Podopieczni Grzegorza Kacały i Marka Płonki rozbili w derbach Trójmiasta drużynę Ogniwa Sopot 54:0 (23:0), zapisując na swoim koncie pierwsze pięć punktów.

Mecz w pierwszych minutach był zacięty, a bliskie przyłożenia było Ogniwo. Potem jednak to gdańszczanie przejęli inicjatywę. Wynik otworzył z karnego Jurij Buchajło, który nie był jednak tego dnia w swojej optymalnej dyspozycji. Pierwsze przyłożenie dla gospodarzy zdobył zaś w 12. minucie, sprowadzony w zeszłym roku z Juvenii Kraków, Marek Odoliński. Później na polu punktowym meldowało się jeszcze siedmiu zawodników Lechii, dzięki czemu trenerski duet może być w pełni zadowolony z inauguracji sezonu.

Mniej szczęścia miał Jarosław Rycewicz z sopockiego Ogniwa, który już w pierwszej połowie musiał opuścić boisko z pękniętym barkiem. Trener Hodura dał w tym spotkaniu szansę wykazania się trzem juniorom: Michałowi Domaradzkiemu, Mateuszowi Wechselowi i Jarosławowi Rzepkowskiemu.

Gdańszczanie sukces zadedykowali swojemu kapitanowi, Sławomirowi Kaszubie, który właśnie w tę sobotę wstąpił w związek małżeński.

W drugim z sobotnich spotkań, Budowlani Łódź z niemałym trudem uporali się z ambitnym beniaminkiem z Lublina. Mistrzowie Polski wygrali 29:10, ale w pierwszej połowie przez długi czas przegrywali 0:3. O zwycięstwie gospodarzy zadecydował brak nominalnych zawodników rezerwowych na pierwszą linię młyna w ekipie lubelskiej. Zawodnicy tej formacji z każdą minutą tracili siły i z coraz większym trudem odpierali ataki Meraba Gabuni i jego kolegów z pierwszej ósemki. Łodzianie wygrali, ale wyraźnie nie są jeszcze w optymalnej formie. Widać efekt późno rozpoczętych przygotowań oraz zawirowania związane z trenerem. Rugbiści beniaminka z kolei popisali się ambicją i całkiem niezłymi umiejętnościami, które w połączeniu z brakiem respektu dla rywala mogą uczynić z nich rewelację tego sezonu.

źródło: rugbypolska.pl