Oficjalna strona sekcji rugby KS Posnania Poznań
slide01 slide01 slide01 slide01
NABÓR DO
SEKCJI RUGBY
NABÓR
AKTUALNOŚCI !

POSNANIA_RUGBY 7

BLACK ROSES

SARMACI RUGBY

JESTEŚMY TUTAJ

ODWIEDZILI NAS
free counters
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
POSNANIA RUGBY CLUB

KS POSNANIA POZNAŃ

SPONSORZY

WSPÓŁPRACA

PATRONAT MEDIALNY

WSPÓLNIE PRZECIW BIAŁACZCE

Nasza strona
Działamy:
W "REGIONACH" BEZ ZMIAN.
W turniejach regionów kadetów, nadal górą są prawdziwe reprezentacje, złożone z zawodników kilku klubów, chociaż w krótkich 24-minutowych meczach, nie ma już miażdżącej przewagi i wysokich wyników.
Na 1 Turniej Regionów w Lublinie, Wielkopolska pojechała w bardzo młodym składzie. Młodym, bo obok 5 zawodników z rocznika '88, resztę stanowili niedawni, bądź aktualni młodzicy. Drużyna jechała więc po naukę i doświadczenie i przy skromnej ławce rezerwowych /kontuzje/, nikt z chłopaków nie narzekał, że się "nie nagrał"...
W grupie poznaniacy najpierw nieznacznie przegrali z silnym Mazowszem, któremu wyraźnie nie szło, 12:0 (12:0), by potem, wobec przytłaczającej przewagi odnieść skromne zwycięstwo 5:0 (0:0) nad Małopolską (punkty kapitana Kuby Gruszczyńskiego). O III m-sce w turnieju Wielkopolska zmierzyła się z gospodarzami z Lublina, ulegając wyraźnie 27:10 (17:0), przy ewidentnym braku szarży (punkty z przyłożeń Aron Matuszewski i ponownie Jakub Gruszczyński).
Faworyci turnieju rozegrali się dopiero w finale, który był zacięty i stał na dobrym poziomie, w przeciwieństwie do całej imprezy: Pomorze pokonało Mazowsze 13:7 (10:0). W meczu o V m-sce połączone siły Mazowsza i Centrum wygrały z Małopolską 19:5 (7:0).
W poznańskim zespole, obok wspomnianego kapitana J. Gruszczyńskiego (nr 12), który "zdał egzamin" na lidera odmłodzonej drużyny kadetów, na uwagę zasłużyła gra formacji młyna, wraz z wszędobylskim R. Leśniewskim (nr 9). Kontuzjowany w meczu z Małopolską obrońca J. Łuczak (bark), nie ukończył zawodów.
Drugi turniej odbędzie się dopiero wiosną, bowiem dwa z czterech zastąpiły udane i pożyteczne staże kadetów, jak wrześniowy w Człuchowie.
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?