KADRA POLSKI U17 LEPSZA OD ROSJAN

W pierwszym spotkaniu z Rosją kadr U17, juniorzy potwierdzają swój wysoki już poziom pokonując wyżej notowanych sąsiadów po ładnym meczu 11:10.
Pierwsze 20 minut gra toczy się w środkowej strefie boiska i żadna z drużyn nie osiąga przewagi, pod koniec I odsłony goście kopią celnie karnego obejmując prowadzenie 3:0. W drugiej tercji wiele zmian w polskim zespole, i pomimo, iż gramy nominalnie II składem osiągamy nieznaczną przewagę a Patryk Ćwieka celnie kopie karnego wyrównując stan meczu. W końcówce mamy jeszcze jedną szanse jednak nasz kopacz egzekwuje nie celnie. W trzeciej odsłonie wraca na boisko najsilniejszy skład, przewaga "Biało-czerwonych" rośnie z minuty na minutę. Kibice mogą oglądać ładne dla oka akcję ręką. Po przekopie Rosjan odważnie kontrujemy, po sekwencji kilku widowiskowych podań piłka dochodzi do Sebastiana Gruszczyńskiego ten popisuje się 50 metrowym rajdem, złapany przed polem punktowym podaje na czysto do Łukasza Czarniaka, który efektownym padem zdobywa przyłożenie. Ostania minuta to nieuwaga "naszych" co skwapliwie wykorzystują silni Rosjanie zdobywając kontaktowe przyłożenie. Końcówka znów należy do Polski i pierwszy test kończy się zwycięstwem.
Poniżej statystyki meczu...

Polska U18 - Rosja U18 11:10(0:3;3:3)
sędzia: Mirosław Szczepański
pkt: Patryk Ćwieka 6, Łukasz Czarniak 5

I tercja - 1.Mańkowski 2.Knowa J. 3.Kostałkowski 4.Bandura 5.Zahorański 6.Stępień 7.Szczepański 8.Wawrzyńczak 9.Ojdowski 10.Popławski 11.Gruszczyński 12.Ćwieka 13.Rakowski 14.Lament 15.Czarniak;

II tercja - 1.Gołomb 2.Subocz 3.Paluch 4.Szczepański 5.Burek 6.Jaworski 7.Knowa M. 8.Zahorański 9.Plichta 10.Ćwieka 11.Grygułło 12.Kacaliński 13.Panasiuk 14.Czarniak 15.Gołębiowski;

III tercja - 1.Gołomb 2.Stępień 3.Kostałkowski/Paluch 4.Burek/Szczepański 5.Zahorański 6.Knowa J. 7.Knowa M. 8.Wawrzyńczak 9.Ojdowski 10.Popławski 11.Gruszczyński 12.Ćwieka 13.Rakowski 14.Lament/Gołębiowski 15.Czarniak.