POSNANIA POZNAŃ-ARKA GDYNIA 0:13
W ostatnim tegorocznym meczu ligowym rugbiści Posnanii przegrali na własnym boisku z Arką Gdynia 0:13. Ich ambitna postawa sprawiła jednak, że rywale... stracili pozycję lidera!

Sobotnia potyczka była pierwszym spotkaniem rundy rewanżowej. Faworyzowani goście chcieli w nim zainkasować komplet możliwych do zdobycia punktów - cztery za zwycięstwo plus jeden bonusowy za co najmniej 4 przyłożenia. Musieli jednak zadowolić się tylko tymi pierwszymi, co sprawiło że na szczycie tabeli Ekstraligi zastąpiła ich Lechia Gdańsk. I tak zostanie aż do wiosny.

Posnania w starciu z jedną z czołowych drużyn kraju zaprezentowała się bowiem bardzo dobrze. - Naszym założeniem było wywierać na nich presję i napierać, aby mieli jak najmniej piłek - mówił trener Muszkieterów z Winograd Dominik Machlik. I to się jego podopiecznym udało. Przed przerwą Arka zdobyła punkty tylko z karnych wykonywanych przez Dawida Banaszka. Oczywiście rugbiści z Gdyni mieli zdecydowaną przewagę, ale nie potrafili jej udokumentować przyłożeniem. Poznaniacy dzielnie bronili się przed atakami rywali, często ratując się przed samą linią pola punktowego.

Gdy na początku drugiej odsłony gdynianie w końcu zdołali przyłożyć piłkę, wydawało się, że gospodarze w końcu "pękną". Nic z tego! Desperacka defensywa Posnanii okazała się skuteczna, zwłaszcza że gospodarzom sprzyjała grząska nawierzchnia boiska. Więcej punktów Arka już nie zdobyła i bonus przeszedł jej koło nosa. A przy okazji także fotel lidera.

- Jestem z postawy zespołu bardzo zadowolony. Zwłaszcza z występu młodych zawodników. Gdybyśmy zagrali tak tydzień temu, wygralibyśmy z Orkanem Sochaczew - komentował trener Machlik. Jego zespół przerwę zimową spędzi na przedostatniej pozycji w tabeli Ekstraligi. Kolejne mecze o punkty dopiero wiosną.

Posnania - Arka Gdynia 0:13 (0:6)

Punkty: Banaszek 8, Garkawyj 5.

Zapraszamy również na pomeczowe echa z obozu Buldogów: Komentarze.