ECHA SPOTKANIA AUSTRALIA-FRANCJA

Pomimo wcześniejszych obaw o postawę młyna i zaskakująco silnej francuskiej obronie w pierwszej połowie, Wallabies okazali się silniejsi od Francji, i w drugiej połowie, upokorzyli gospodarzy 59-16 na Stade de France.

To był wyrównany i pełen napięcia mecz w pierwszej połowie. Nawet kłopoty w młynie dyktowanym i żółta kartka niewiele zaszkodziły Australijczykom. Drew Mitchell strzelił hat-tricka,a Benn Robinson i Will Genia w ciągu kilku minut rozbili francuski blok defensywny.

Na zakończenie James O'Connor dodał swoje przyłożenie.
Sześć przyłożeń w 31 minut pokazało, możliwości utalentowanych graczy ataku Wallabies. Pokazali, że są w stanie pokonać zdobywców Pucharu Sześciu Narodów przed ich własną publicznością.

"Ten mecz pokazał, że szkolenie idzie we właściwym kierunku ", powiedział Robbie Deans trener.

"Ale, nie należy przykładać zbyt dużej wagi do tego zwycięstwa. Mamy młodą grupę graczy, która dzięki takim spotkaniom staje się coraz bardziej doświadczona. Mecz pokazał, że musimy pracować na siłą fizyczną młyna. Byliśmy kapryśny w przeszłości, ale niektórzy z tych facetów są teraz bardziej pewni swoich umiejętności.
Uważamy, że przyszłość jest obiecująca, wiemy, że mamy wszystko, aby wygrywać. Test - Tour był dobrym doświadczeniem, nauczyliśmy się wiele i wiele oczekujemy.

Kapitan Rocky Elsom wskazał „10” Quade Coopera jako jednego z autorów sukcesu.

"Głównym pozytywem dla nas i dla mnie osobiście, było to, że Quade świetnie zarządzał grą.

"Wiele naszych akcji było genialnie wykończonych w dobrym tempie. Sprowadzało się to do wyboru przez Quadea odpowiedniego czasu zagrania, aby przejść linię korzyści. Dzięki temu mieliśmy możliwości kontynuacji gry.
"To pokazuje, jego dojrzałość pomimo młodego wieku. Jego zagrania i wybory budziły uznanie całego zespołu”

W uzupełnieniu tłumaczenie z prasy francuskiej:

Prawdziwa katastrofa i historyczna porażka.

Francja w swoim ostatnim meczu zmagała się z Australią w którym Australia pokazała Francuzom jak się gra w rugby przykładając aż 7 razy co na poziomie obu drużyn jest sporo.

Co prawda mecz zapowiadał się zacięty, gdyż do połowy był remis 13-13 lecz w drugiej połowie meczu Francuzi przeżyli prawdziwe tornado.

Druga odsłona spotkania była wręcz fatalna w wykonaniu Francuzów 46 punktów zdobyli Australijczycy a Francuzi 3!!!!!!!

Jak to nazwać?? Przespany mecz czy potkniecie ??? Może walka Dawida z Goliatem?? To Francuzi okazali się Goliatem ale to nie wystarczyło by pokonać ambitnie grającą drużynę Australii, zarówno w ataku jak i w młynach. Francuzi czuli się mocni po dwóch wygranych meczach z wyspami Fiji i przeciw Argentynie ale jednak nie dorównali Australijczykom.

Pora sobie wyjaśnić parę rzeczy, zwłaszcza, gdy schodzi się wygwizdanym z boiska.

Australia się rozwija i ponieważ dano szanse nowym młodym i utalentowanym czy tez niedocenionym zawodnikom natomiast u Francuzów wszystko jakby stanęło i nie chciało ruszyć do przodu. Czego jednak można było się spodziewać po słabym występie zarówno z Fiji jak i z Argentyną.

Podsumowanie test meczy:

Francja 34-12 Fiji

Francja 15-9 Argentyna

Francja 16- 59 Australia

Francja nie przekonała, nie zauroczyła wręcz odwrotnie zmartwiła i nie wiedzieć dlaczego, mimo takiego zaplecza zawodników nastawiała Australijczykom policzek aż 7 razy nie odpowiadając przy tym ani razu na ich ataki.

Australia jednym słowem ośmieszyła Francuzów a na tle tych 3 rozegranych meczy Francuzi wystawili się na pośmiewisko.

Teraz na rok przed Mistrzostwami Świata muszą sie podbudować, coś zmienić, gdyż inaczej ciężko im będzie sobie poradzić w Nowej Zelandii.

#1 | Pawelek dnia grudzień 03 2010 18:34:52
Bardzo ciekawe, widzę że Moses działa prężnie.Miło w przerwie rozgrywek poczytać o rugby.Może teraz coś o TOP14.