Oficjalna strona sekcji rugby KS Posnania Poznań
slide01 slide01 slide01 slide01
NABÓR DO
SEKCJI RUGBY
NABÓR
AKTUALNOŚCI !

POSNANIA_RUGBY 7

BLACK ROSES

SARMACI RUGBY

JESTEŚMY TUTAJ

ODWIEDZILI NAS
free counters
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
POSNANIA RUGBY CLUB

KS POSNANIA POZNAŃ

SPONSORZY

WSPÓŁPRACA

PATRONAT MEDIALNY

WSPÓLNIE PRZECIW BIAŁACZCE

Nasza strona
Działamy:
USTALENIA 85. KONGRESU FIRA-AER
Paryski Kongres przyniósł kilka istotnych informacji dotyczących rozgrywek w roku 2011. Oczywiście główną imprezą będą jesienne finały RWC w Nowej Zelandii, ale wcześniej dojdzie do kilku turniejów wyłaniających mistrzów naszego kontynentu.

Wiele z nich ma związek z negocjowanym porozumieniem z TV Eurosport. Prowadzone pod przewodnictwem szefa Rumuńskiego Komitetu Olimpijskiego i członka Prezydium FIRA-AER Octaviana Morariu rozmowy zmierzają do szczęśliwego finału i przewidują w każdy weekend transmisje w głównym kanale Eurosportu z jednego meczu na żywo, lub dwóch pokazywanych z pewnym opóźnieniem rozgrywanych w ramach dywizji 1A Pucharu Europy Narodów, pokazywanie wybranych meczów z rywalizacji dywizji 1B w Eurosporcie 2 i internecie oraz w pakiecie FIRA-AER Grand Prix 7 i finałowe spotkanie M.E. juniorów (U18). Draft umowy powinien pojawić się jeszcze w tym roku, a na przełomie stycznia i lutego 2011 możliwa jest finalizacja umowy pomiędzy FIRA-AER i Eurosportem.

Przybliżono też szczegóły europejskich rozgrywek 7-osobowych. Spośród krajów uczestniczących w rozgrywkach o Puchar 6 Narodów start w tegorocznym FIRA-AER Grand Prix 7's potwierdziły: Anglia, Walia, Francja i Włochy oraz wstępnie Szkocja (tylko Irlandia - tłumacząc się kryzysem finansowym - nie zdecydowała się na przystąpienie do tych rozgrywek), więc ostatecznie o tytuł walczyć będą: Anglia, Szkocja (?), Walia, Francja, Włochy, Portugalia, Rosja, Hiszpania, Gruzja, Rumunia, Ukraina i Mołdawia. Nam przyjdzie walczyć o awans do elity w dywizji 2, gdzie naszymi rywalami będą: Holandia, Litwa, Niemcy, Czechy, Cypr, Izrael, Andora, Dania, Szwajcaria, Chorwacja i Szwecja. Ponadto w dywizji trzeciej zagra kolejnych 12 reprezentacji, m.in. Belgia, Łotwa i Serbia.

Wstępnie dla dwóch przewidywanych turniejów w naszej dywizji zarezerwowano trzy terminy - 4/5 czerwca, 11/12 czerwca i 2/3 lipca. Gospodarzem jednego z nich będzie Heidelberg (prawdopodobnie 2/3 lipca), natomiast nie został ustalony gospodarz drugiego z turniejów (teoretycznie ciągle pod uwagę brany jest Sopot, ale Organizator lub Organizatorzy - Pomorski Okręgowy Związek Rugby, Kąpielisko Morskie Sopot, MKS Ogniwo Sopot - musieliby złożyć konkretną ofertę jeszcze w grudniu).

Zaproponowano powrót do koncepcji prowadzenia regionalnych rozgrywek klubowych. Według wstępnej propozycji nasze drużyny walczyłyby o Puchar Bałtyku z najlepszymi klubowymi 15-tkami z: Rosji, Litwy, Szwecji i Łotwy.

Nastąpiły też zmiany w Komitecie Wykonawczym FIRA-AER. Dotyczą one także naszego kraju, bowiem dotychczasowego reprezentanta Polski - Henryka Kuczko, zastąpił w gronie ścisłego kierownictwa europejskiego rugby prezes naszego Związku - Jan Kozłowski, który w Europarlamencie pełni rolę wiceprzewodniczącego Komisji wspierającej rozwój rugby w Europie.

Bardzo istotne wydaje się ponadto aktualne stanowisko IRB w sprawie relacji pomiędzy 15 i 7-osobowym rugby zaprezentowane przez Davida Carrigy (Head of External and Member Relations), a określone w strategicznych dokumentach Światowej Federacji. Wedle zapisów zawartych w "Strategii rozwoju" rugby siedem to dynamiczny, atrakcyjny sport przyczyniający się do globalnego rozwoju rugby, który winien być ważnym elementem w rozwoju 15-osobowej odmiany tej gry.

Ustalono też daty i miejsca imprez, w których uczestniczyć będą nasze młode reprezentacje. Tradycyjny staż FIRA-AER U16 odbędzie się w Baia Mare (Rumunia), w terminie 23-27 sierpnia, a razem z naszymi szesnastolatkami trenować tam będą: Rumuni, Rosjanie i Ukraińcy. Rok starsi zawodnicy zagrają w październiku w Polsce w turnieju przygotowującym do startu w M.E. U18 - 2012. Naszymi rywalami w tych zawodach będą 17-latkowie z Czech, Szwecji i Szwajcarii.

Wreszcie reprezentacja młodzieżowa (U20) zagra w turnieju eliminacyjnym na Litwie (sierpień) razem z gospodarzami, Łotwą i Finlandią. Niestety słabszy występ w tegorocznych M.E. Juniorów do lat 18 nie zapewnił nam miejsca w stawce ośmiu zespołów walczących o mistrzostwo do lat 19 (prawdopodobnie w terminie 29.10. - 06.11., Rumunia). Tam o tytuł zagrają reprezentacje: Gruzji, Belgii, Niemiec, Rosji, Rumunii, Portugalii, Hiszpanii i Holandii.

Wreszcie w traktowanych najbardziej prestiżowo rozgrywkach 18-latków (Francja, 15-24 kwietnia) zagramy w grupie B (podział zakłada grupy: "Elite", A, B, C i D, która rozegra swój turniej poza Francją). Naszym pierwszym rywalem będą Litwini (16.04., godz. 14.30 - Eauze), a następnie jedna z drużyn pary: Holandia v Szwecja (19.04., Gimont). Poza tym o awans do grupy A zagrają: Hiszpania v Ukraina i Czechy v Szwajcaria. Zestaw pozostałych grup: "Elite" - 4 najlepsze zespoły spośród drużyn 6 Narodów; grupa A - 2 najsłabsze zespoły 6 Narodów, Gruzja, Belgia, Niemcy, Rosja, Portugalia, Rumunia; grupa C - Węgry, Serbia, Łotwa, Luxemburg, Dania, Austria, Mołdawia, Bułgaria.

Kongres był też okazją do wręczenia wieloletniemu sternikowi FIRA-AER - Jean-Claude'owi Baque tegorocznej nagrody im. Vernona Pugha (zmarłego przed kilku laty szefa IRB) przyznawanej przez Zarząd Światowej Federacji i Emirates Airline w uznaniu zasług dla rozwoju światowego rugby oraz prezentacji nowego logo FIRA-AER (prace nad nim jeszcze nie zostały zakończone).


źródło: pzrugby.pl

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?