Oficjalna strona sekcji rugby KS Posnania Poznań
slide01 slide01 slide01 slide01
NABÓR DO
SEKCJI RUGBY
NABÓR
AKTUALNOŚCI !

POSNANIA_RUGBY 7

BLACK ROSES

SARMACI RUGBY

JESTEŚMY TUTAJ

ODWIEDZILI NAS
free counters
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
POSNANIA RUGBY CLUB

KS POSNANIA POZNAŃ

SPONSORZY

WSPÓŁPRACA

PATRONAT MEDIALNY

WSPÓLNIE PRZECIW BIAŁACZCE

Nasza strona
Działamy:
WETERANI GRALI NAD MORZEM CZARNYM
Jeszcze w sierpniu, po 32 godzinnej podróży rugbiści WFS Veterans wrócili z wyprawy do Odessy (koledzy z ROC Poznań, którzy grali w siedleckim zespole wracali jeszcze dłużej), Turystyczne atrakcje i wyrównany mecz z RK KREDO 63 pozwalają zaliczyć wyjazd do udanych.

Wyruszyli we środę by po 26 godzinnej podróży autobusem i pociągiem dotrzeć do Odessy, ale równie dobrze mogli wrócić do Siedlec już ze Lwowa. Kursowy autobus relacji Lublin-Lwów miał awarie, która usuwano 2 godziny, na szczęście kierowca zawiózł rugbistów prosto na dworzec kolejowy we Lwowie 10 minut przed odjazdem pociągu.

Rugbiści KREDO 63 zapewnili gościom ciekawy program turystyczny, zwiedzano m.in. Odeskie Katakumby, podziemne miasto, w którym w latach 1941-1944 mieszkali radzieccy partyzanci, starówkę z wizytówka miasta Schodami Patiomkinowskimi i szereg miejsc związanych z Polska od domu Adama Mickiewicza do hotelu, w którym Juliusz Machulski kręcił film "Deja Vu". Nie mogło równie¿ zabraknąć wizyty w nowo otwartym delfinarium "Nemo".

Na 27 sierpnia zaplanowany towarzyski mecz z Odesskowym Rugbowym Bractwem KREDO 63, który mimo wyrównanej gry gospodarze wygrali 17:5. KREDO uzyskało prowadzenie 7:0 po szybkiej akcji skrzydłem ataku i były to jedyne punkty w pierwszej połowie. Po zmianie stron goście mieli trzy okazje punktowe z których wykorzystali tylko jedna i po przyłożeniu Artura Rzyszczaka zmniejszyli przewagę na 7:5. Gracze Odessy odpowiedzieli dwoma przyłożeniami ustalając wynik meczu na 17:5. W końcówce szanse zmianę wyniku miał kapitan drużyny Zbigniew Wyrebiak, ale został wypchnięty na aut pół metra przed polem punktowym. Na pomeczowym bankiecie wymieniono okolicznościowe gadżety, a Ukraińcy zostali zaproszeni na kolejna wizytę do Siedlec. W drodze powrotnej siedlczanie mieli ośmiogodzinna przerwę we Lwowie, która wykorzystali na śniadanie z weteranami Sokoła Lwów i zwiedzanie Starego Miasta.

27.08.2010 Odessa, Towarzyski, 2 x 25 minut


ORB KREDO 63 Odessa - WFS Siedlce Veterans 17:5 (7:0)


Punkty - Artur Rzyszczak 5 (T).

WFS: Michał Szczech, Artur Adamczyk, Piotr Minkin, Jacek Wierzbicki, Zbigniew Wyrebiak, Paweł Kuligowski, Andrzej Olichwiruk, Łukasz Powałka, Dariusz Głogowski, Artur Rzyszczak, Leszek Koprowski, Jerzy Grochowalski, Piotr Piasecki, Grzegorz Pliszka, Andrzej Sisik, Bartek Zagalski.

Trener: Grzegorz Pliszka.

źródło: Radiopodlasie.pl#1 | Moses dnia grudzień 14 2010 11:07:59
Czytelnicy !!!
Zwróćcie proszę uwagę, iż komentarze bądź opisy wydarzeń, które zostały znalezione na innych portalach mają ZAWSZE podane źródło. Proszę zatem aby podawane informacje ze strony Posnanii zamieszczane na stronie: Rugby Polska również informowały o źródle. Ostatnia informacja dotycząca Old Boy'ów znalazła się na naszej stronie za pośrednictwem: Radiopodlasie.pl, dlatego proszę autora przedruku na R. Polska o podanie twórcy - zależy nam na precyzyjnym przekazie, a tym samym dalecy jesteśmy od przypisywania sobie niezgodnego z prawdą autorstwa.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?