Oficjalna strona sekcji rugby KS Posnania Poznań
slide01 slide01 slide01 slide01
NABÓR DO
SEKCJI RUGBY
NABÓR
AKTUALNOŚCI !

POSNANIA_RUGBY 7

BLACK ROSES

SARMACI RUGBY

JESTEŚMY TUTAJ

ODWIEDZILI NAS
free counters
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
POSNANIA RUGBY CLUB

KS POSNANIA POZNAŃ

SPONSORZY

WSPÓŁPRACA

PATRONAT MEDIALNY

WSPÓLNIE PRZECIW BIAŁACZCE

Nasza strona
Działamy:
ROZWIĄZANIE KONKURSU
Prezentujemy Wam zdjęcia konkursowe przypominając jednocześnie pytania.

Pytania brzmią:

1. W którym roku zrobiono te zdjęcia i w jakich okolicznościach ?

2. Kto widnieje na fotografiach ?


Drodzy Internauci

Nadszedł już moment w którym ogłaszamy rozwiązanie organizowanego przez Redakcję konkursu.
Redakcja zdaje sobie sprawę z presji, jaka na niej ciąży, zważywszy na fakt, że jest niekwestionowanym autorytetem w temacie rugby, a zwłaszcza historii sekcji w Poznaniu.

Wiemy Drodzy Czytelnicy, że tysiące z Was wpatrują się właśnie w ekrany, porzucając swoje Żony, hobby i spacery z psem aby poznać rozwiązanie tej zagadki.
W trosce zatem o Wasze zdrowie prezentujemy rozwiązanie:

Był to rok 1957 (sekcja powstała 1956). Ale jest to de facto pierwsze kompletne zdjęcie drużyny.
Zdjęcia zrobione zostały podczas Małej Olimpiady Głosu Wielkopolskiego. Rozegrano wtedy pokazowy mecz rugby pomiędzy drużynami Posnanii A i B. Mecz wygrała drużyna B 18 - 13 ( 8 - 3).
Punkty zdobyli Bartkowiak 7, St. Tyll 5, Mazur i Głuszek po 3.


źródło: "Kronika Sekcji Rugby KS Posnania".

Najbliżej zatem sukcesu był: marian9339 – podał nie tylko właściwą datę, nazwiska zawodników ale również określił prawidłowo zespoły, które widnieją na zdjęciu. Twierdził natomiast, że była to jedynie defilada.
Jednak pełną odpowiedź znała......Redakcja (w końcu nic w tym dziwnego) i to ona wygrała konkurs !!!

Brava zatem dla zwycięzcy !!!!!

#1 | krzysztof dnia styczeń 31 2011 18:18:49
Szanowna Redakcjo!
Niniejszym wnoszę o unieważnienie konkursu z powodu nieścisłości w materiałach źródłowych.
Swoją wiedzę opierałem na książce " Zaczynali na Placu Livoniusa", którą otrzymałem w 1978 r. jako nagrodę za 100 % udział w treningach.
Byłem z niej dumny, a po jej przeczytaniu żyłem przez ponad 30 lat w przekonaniu, że pierwszy mecz rugby w Poznaniu odbył się właśnie w 1956 r. na stadionie 22 Lipca pomiędzy drużynami Posnanii i Czarnych Szczecin.
Będąc przez te lata oszukanym, sam nieświadomie oszukiwałem młodych adeptów rugby przekazując im te właśnie informacje.
Na domiar złego, książka, która w nakładzie 3000 egzemplarzy trafiła również do naszych oldbojów będących na tych zdjęciach, nie spotkała się z ich sprostowaniem.
Wnoszę zatem o uznanie konkursu jako nie odbyty, natomiast nagrodę proponuję przekazać Marianowi 9339 za szczęśliwe przejście żmudnych procedur logowania na naszej stronie.
P.S.
Za straty moralne pragnę zwrócić się do mec. Rogalskiego o założenie sprawy K.S. Posnania, a zaskarżona kwota przekazana zostanie najmłodszym adeptom sekcji rugby.
#2 | Moses dnia styczeń 31 2011 20:23:55
Od Redakcji:
Szanowny Internauto
Z prawdziwym i nieskrywanym żalem Redakcja przeczytała słowa pełne szczerej goryczy i rozczarowania. Wiemy, że łzy, które z pewnością polały się po Twojej twarzy Krzysztofie, nie ukoją szamoczących się emocji, które sprokurował wynik konkursu Redakcji.

Drogi Czytelniku, Redakcja pomoże Wszystkim, którzy czują się oszukani i na życiu których tak poważny wpływ wywarła informacja, iż pierwszy swój mecz Posnania rozegrała w 1957 roku. Nie załamujcie się, nie przestawajcie wierzyć gracze rugby, że jest dla Was szansa, że jeszcze istnieje światełko w tunelu. Wiemy, że cierpicie i wiemy również, iż nasze wyjaśnienia trafiają na mur obojętności i Waszego rozchwiania emocjonalnego.

Musicie wiedzieć, że ściana milczenia o którą obijała się Redakcja przez cały dzisiejszy dzień, kiedy to mimo naszych oczekiwań, nie zamieściliście żadnego komentarza, nie pozostała bez wpływu na sztywny, jak do tej pory kręgosłup moralny Zespołu naszej platformy.

Dlatego apelujemy do Was: Wiemy, że w pełni żalu i frustracji emocje mogą Was ponosić ale nie wychodźcie na ulice, zostańcie w domu - uliczne manifestacje nie przyniosą Wam ulgi !!!!!

Mimo cierpień musimy podjąć jakieś decyzje:

Marian9339, za heroizm w brnięciu przez nieskończone przeciwności w procesie logowania, porównywalne jedynie ze skomplikowanymi zasadami pokera Tybetańskiego, a nie mające analogii w dotychczasowych annałach Klubu, zostaje uznany ZWYCIĘZCĄ !!!!

Redakcja, ogłasza wyniki za CZASOWO ZAWIESZONE, do chwili ogłoszenia ostatecznej decyzji.

Wszyscy zawodnicy (młodzi i Ci dojrzali) czujący rozterki egzystencjonalne proszeni są o wzajemną pomoc. Redakcja myśli o zadośćuczynieniu Wam poniesionych strat.

Pamiętajcie jednak - idźmy mimo tak druzgocących rozczarowań przez życie z godnością !!


Pozdrawiamy
#3 | jonny61 dnia luty 01 2011 12:07:08
Salomonowe rozwiązanie.
Brawo dla redakcji. Może w przyszłości będzie bardziej uważna.
A co do Rogalskiego, to chyba zajęty jest czymś innym.Bardziej medialnym. Poza tym z taką ....... nie wiem czy by coś wygrał.
#4 | Moses dnia luty 01 2011 13:14:03
Drodzy Internauci,
Pragniemy z nieskrywaną radością i promiennym uśmiechem przepełnionym szczęściem, donieść, że Redakcję naszła myśl doprawdy rewolucyjna.

Otóż pytania Redakcji dotyczyły stricte prezentowanych zdjęć. Rozwiązanie podane tym samym przez Redakcję nie przeczy informacjom, które przedstawiliście Wy, Drodzy Czytelnicy.
Mianowicie, zdjęcia są jak najbardziej z roku 1957, z obchodów imprezy, której nazwę podajemy w rozwiązaniu, a mecz odbył się także pomiędzy Posnanią A i B. Mówimy tutaj tylko o spotkaniu niejako pokazowym - wewnątrz sekcji. Więc skoro nie był to mecz pomiędzy klubami, dlatego w przytaczanej książce "Zaczynali na Placu Livoniusa" może nie znajdować się na ten temat żadna wzmianka. Dlatego też jednocześnie podana przez KRZYSZTOFA informacja na temat pierwszego spotkania Posnanii z 1956 roku, przeciwko drużynie ze Szczecina, jest jak najbardziej prawdziwa.
W rozwiązaniu podajemy również, iż jest to: "de facto pierwsze kompletne zdjęcie drużyny", a nie zdjęcie z pierwszego meczu.

Przeanalizujcie proszę wnioski Redakcji.

Nie zmienia to oczywiście faktu, że MARIAN9339 JEST ZWYCIĘZCĄ !!
#5 | italiano dnia luty 09 2011 20:39:29
Teraz wszystko jest ok.Krzysztof-1mecz Posnania rozegrała z Czarnymi w56roku. Ja zacząłem treningi w kwietniu 57r.To zdjęcie mówi tylko to że to była pokazówka ,niestety zapomniałem w jakich okolicznościach ona się odbyła. A ja rozegrałem wtych odległych czasach wszystkie mecze.Przypominam sobie że ,graliśmy nazwijmy to Pfftokazowo;.z objaśnieniami jak to się ję dla publiczności. w niepełnych składach. POwodzenia.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?