Oficjalna strona sekcji rugby KS Posnania Poznań
slide01 slide01 slide01 slide01
NABÓR DO
SEKCJI RUGBY
NABÓR
AKTUALNOŚCI !

POSNANIA_RUGBY 7

BLACK ROSES

SARMACI RUGBY

JESTEŚMY TUTAJ

ODWIEDZILI NAS
free counters
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
POSNANIA RUGBY CLUB

KS POSNANIA POZNAŃ

SPONSORZY

WSPÓŁPRACA

PATRONAT MEDIALNY

WSPÓLNIE PRZECIW BIAŁACZCE

Nasza strona
Działamy:
12 PUNKTÓW P. NAJDKA W SPRAWDZIANIE REPREZENTACJI POLSKI
Reprezentacja Polski w niedzielę zakończyła drugie w tym roku zgrupowanie, które tym razem odbyło się w Warszawie. W konsultacji udział wzięli tylko zawodnicy występujący w polskiej lidze, spośród których trener Tomasz Putra wybierze skład na wyjazd szkoleniowy i mecze towarzyskie na południu Francji. Biało-Czerwoni w kontrolnym spotkaniu pewnie pokonali reprezentację Warszawy.

Podobnie, jak w Gdyni reprezentacja pracowała głównie nad planem poruszania się po boisku.

- Niestety klimat w Polsce i praca w klubach sprawiają, że nasi zawodnicy nie są jeszcze przygotowani do gry na najwyższym poziomie. Przyznali to z resztą sami rugbiści. Tu mieliśmy okazję biegać po sztucznej murawie i zagrać z reprezentacją Warszawy, która dzielnie stawiała nam opór, a tylko w sytuacji realnej gry można coś poprawić - mówił w rozmowie z RugbyPolska.pl Tomasz Putra.

Niestety na konsultację ponownie nie dotarli wszyscy zawodnicy, o czym również wspomniał polski szkoleniowiec.

- Na pewno martwi mnie nieobecność ośmiu zawodników, którzy byli powołani w pierwszej wersji, ale na ich miejsce przyjechało czterech nowych.

Tomasz Putra przeprowadził z zawodnikami poważną rozmowę na temat zbliżającego się wyjazdu do Francji, który ze względu na spotkania z tak wymagającymi rywalami, jak piętnastka Lyon, czy grającego w Top14 Bourgoin, będzie mieć kluczowe znaczenie dla, czekających Polskę meczów z Belgią i Holandią. - Każdy deklarował chęć wyjazdu w miarę swoich możliwości. Zawodnicy są świadomi, że tylko w ten sposób mogą poprawić swoją grę, co jest bardzo pozytywne. W tygodniu podam nazwiska osób, które będą powołane na ten wyjazd - powiedział selekcjoner.Trener Biało-Czerwonych przeprowadził również podczas zgrupowania w stolicy kolejny test, tym razem dotyczący techniki indywidualnej podań. Zawodnicy mieli za zadanie podać pięć piłek z ziemi na odległość około dziesięciu metrów z prawej i z lewej strony, a następnie wykonać pięć podań w prawo i w lewo z miejsca oraz będąc w pełnym biegu. Całe ćwiczenie było filmowane (każdy zawodnik osobno), a kadrowicze podczas wspólnego spotkania całej drużyny sami analizowali swoje błędy i niedociągnięcia. - Ten test był przeprowadzony po to, by uświadomić zawodnikom na jakim są poziomie i nad czym muszą pracować przez najbliższe tygodnie. Każdy miał okazję dokonać samooceny i porównać swoje zachowanie na boisku z ideałem. Pozytywne było to, że zawodnicy sami mówili nad czym muszą pracować i prezentowali bardzo nowoczesne podejście.

A jak wypadło spotkanie z reprezentacją Warszawy?

- W meczu było bardzo dużo błędów technicznych, poruszania się, zachowania w kontakcie, czy uwalniania piłki. Ciągle, mimo że dużo o tym mówię i jestem "maniakiem" planu poruszania się, niestety sami zawodnicy przyznali, że nie potrafią tego robić. Jest to niezbędne aby pracowało nad tym całe środowisko i aby przywiązywać do tego bardzo dużo uwagi nie tylko w reprezentacji, ale przede wszystkim w klubach, gdyż jest to element, który musimy poprawić natychmiast. Wszyscy zawodnicy przyznali również, że za miesiąc czeka nas już pierwszy mecz, a każdy z nich jest sztywny, ciężki i silny. Każdy jest przygotowany do jakiegoś sportu siłowego, może do przeprowadzki, ale nie do gry w rugby na najwyższym poziomie - podsumował Tomasz Putra. Mecz z reprezentacją Warszawy toczył się w trzech częściach po 20 minut, a nasza kadra wygrała 63:0. Jak jednak podkreślił trener kadry, jego podopiecznym nie zależało na wyniku, ale na tym by pokazać się z jak najlepszej strony w trenowanych podczas obu zgrupowań elementach.

Tradycyjnie zapytaliśmy selekcjonera naszej drużyny narodowej o wyróżniających się zawodników.

- Pozytywnie wypadł Rafał Kwiatkowski (Arka Gdynia - przyp. red.), który pokazał serce, zaangażowanie i chęć. Także Konrad Jarosz (Juvenia Kraków), który zagrał bardzo poprawnie i już lepiej niż w Gdyni. Wyróżniał się również Kacper Ławski (Budowlani Łódź).

Już 22 lutego kadra rozpocznie zgrupowanie we Francji, ostatnie przed powrotem do rywalizacji w Pucharze Narodów Europy. Polacy zmierzą się tam 23 lutego z ekipą Bourgoin złożoną z bezpośredniego zaplecza oraz profesjonalistów grających regularnie w Top14, a 26 lutego wybiegną na boisko przeciwko piętnastce Lyonu. Kadra zostanie wówczas uzupełniona o rugbistów na codzień grających we Francji.

Polska - Warszawa 63:0 (24:0, 24:0, 15:0)


Kadra grała w składzie:

1. Marcin Wilczuk - Michał Kędra
2. Rafał Kwiatkowki 5 - Sebastian Stolarz
3. Tomasz Gołąb
4. Paweł Nowak
5. Merab Gabunia 5 - Paweł Dąbrowski
6. Emil Kowalewski - Paweł Najdek 12
7. Jan Cal
8. Kacper Ławski
9. Konrad Jarosz 5 - Łukasz Szostek
10.Dawid Banaszek 11
11. Mariusz Wilczuk 5
12. Piotr Pietrzyk 5
13. Wojciech Łukasiewicz 5 - Michał Węzka
14. Rafał Szrejber
15. Wojciech Piotrowicz 10

Trener: Tomasz Putra

Warszawa:

1.Banasiak - Skra
2.Kępa - AZS/ Zieliński - Skra
3.Majcher - Skra/ Sobolewski - Skra
4.Milski - Skra/ Szumski - Skra
5.Poniatowski - Skra/ Milski - Skra
6.Wieczorek - AZS
7.Kucharek - Skra
8.Droszcz - Skra
9.Grygułło - AZS/ Majcher K. - Skra
10.Hoppe - Skra/ Nowakowski - AZS
11.Chlebus - Skra/ Cichecki - AZS
12.Osiadacz - AZS/ Kacz - Skra
13.Matusewicz - Skra/ Kowalski - AZS
14.Plichta - AZS/ Matysiak - Skra
15.Lizogub - AZS/ Spyra - Skra

Punkty: Paweł Najdek 12 (2P, 1pd), Dawid Banaszek 11 (1P, 3pd), Wojciech Piotrowicz 10 (2P), Rafał Kwiatkowski 5 (P), Merab Gabunia 5 (P), Konrad Jarosz 5 (P), Mariusz Wilczuk 5 (P), Piotr Pietrzyk 5 (P), Wojciech Łukasiewicz 5 (P).

Polska: 1.Marcin Wilczuk 2.Rafał Kwiatkowski 3.Tomasz Gołąb 4.Paweł Nowak 5.Merab Gabunia 6.Emil Kowalewski 7.Jan Cal 8.Kacper Ławski 9.Konrad Jarosz 10.Dawid Banaszek 11.Mariusz Wilczuk 12.Piotr Pietrzyk 13.Wojciech Łukasiewicz 14.Rafał Szrejber 15.Wojciech Piotrowicz

Rezerwa: Michał Kędra, Sebastian Stolarz, Paweł Najdek, Paweł Dąbrowski, Łukasz Szostek i Michał Węzka.

Sędziowali: Kacper Michałkiewicz, Grzegorz Michalik, Maciej Sienkiewicz

Galerię zdjęć ze zgrupowania możecie znaleźć na stronie Światrugby.pl i Rugby.Info.pl


źródło: RugbyPolska.pl
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?