Oficjalna strona sekcji rugby KS Posnania Poznań
slide01 slide01 slide01 slide01
NABÓR DO
SEKCJI RUGBY
NABÓR
AKTUALNOŚCI !

POSNANIA_RUGBY 7

BLACK ROSES

SARMACI RUGBY

JESTEŚMY TUTAJ

ODWIEDZILI NAS
free counters
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
POSNANIA RUGBY CLUB

KS POSNANIA POZNAŃ

SPONSORZY

WSPÓŁPRACA

PATRONAT MEDIALNY

WSPÓLNIE PRZECIW BIAŁACZCE

Nasza strona
Działamy:
OGŁOSZONO LISTĘ ZWYCIĘZCÓW PLEBISCYTU: NAJLEPSI 2010.
Znamy już triumfatorów plebiscytu czytelników RugbyPolska.pl "Najlepsi 2010". Zacięta walka do ostatnich godzin toczyła się w kategoriach zawodnik roku oraz trener roku. W plebiscycie wzięło udział 1644 użytkowników!

Przede wszystkim jednak chcieliśmy podziękować Wam Wszystkim za udział w plebiscycie. Czwarte miejsce zawodnika K.S. Posnania Poznań – LESZKA KRYSZTOFIAKA, to Nasz Wspólny sukces i wymierny efekt Waszego zaangażowania. Zawodnicy w nadchodzącej rundzie z pewnością zrobią swoje, natomiast Redakcja żywi nadzieję, że Wy Kibice i Sympatycy równie ochoczo zasiądziecie na trybunach przy Słowiańskiej aby pasjonować się mocnym, skutecznym i efektownym rugby, jakie będą prezentowali w rundzie wiosennej Muszkieterowie.

Przejdźmy zatem do omówienia wyników.

Najbardziej pasjonująca walka toczyła się jednak w kategorii "Najlepszy zawodnik roku". Tutaj wyraźnie starli się zwolennicy potężnych i niszczących wejść wiązacza Budowlanych Łódź, Meraba Gabuni oraz szybkości i dynamiki odpowiedniej rugby siedmioosobowemu, czyli Krzysztofa Szpaka z Floty Gdynia. Ostatecznie wygrała opcja stawiająca na odmianę olimpijską, a tytuł rugbisty roku powędrował w ręce reprezentanta Polski w siódemkach. Choć trzeba zaznaczyć, że jeszcze w dniu zakończenia głosowania, obu rugbistów dzieliły pojedyncze głosy.

Zawodnik Floty uzbierał 20 procent wszystkich, podczas gdy Merab Gabunia zakończył walkę, mając na koncie 16 procent wszystkich opinii. Trzecie miejsce powędrowało do łącznika ataku Arki Gdynia - Dawida Banaszka (8 proc.).

Warto odnotować również nazwiska kilku innych rugbistów, którzy wyraźnie zaistnieli dzięki swoim kibicom w plebiscycie RugbyPolska.pl. Są nimi Leszek Krysztofiak z Posnanii (8 proc.), Piotr Zeszutek z Ogniwa Sopot (7 proc.), Piotr Jurkowski z Lechii Gdańsk (7 proc.) oraz Konrad Jarosz z Juvenii Kraków (5 proc.).Swoją konkurencję zdeklasowała kapitan Ladies Lechia, Marlena Mroczyńska, która już od pierwszych dni objęła wyraźne prowadzenie w plebiscycie. Rugbistka, która jest również reprezentantką Polski w głosowaniu internautów uzyskała aż 36 procent poparcia. Drugie i trzecie miejsce zajęły zawodniczki Arka Girls: Agnieszka Walczyk (23 proc.) oraz Monika Baniewicz (16 proc.). Bardzo dobry wynik uzyskała również zawodniczka Tygrysic Sochaczew, Emilia Banaszek (14 proc.).


Marlena Mroczyńska - najlepsza rugbistka 2010 wg czytelników RugbyPolska.pl


Zacięta walka towarzyszyła rywalizacji trenerów, w której różnice pomiędzy kilkoma kandydatami były stosunkowo niewielkie. W pierwszych dniach stawce przewodził Daniel Kowalski - trener Floty Gdynia, która sięgała po mistrzostwo UA PLR 7, srebro Pucharu Polski w rugby 7 i brąz Ekstraligi Rugby 7. Potem jednak "Żołnierza" wyprzedził inny szkoleniowiec z Gdyni - Jarosław Bator, opiekujący się reprezentacją Polski kobiet oraz trzykrotnymi mistrzyniami Polski, Arka Girls.

To właśnie on ostatecznie wygrał głosowanie użytkowników RugbyPolska.pl, uzyskując 21 procent głosów. Daniel Kowalski przegrał z nim o trzy punkty procentowe (18 proc.).
Równie blisko był szkoleniowiec dwukrotnych mistrzów Polski, Budowlanych Łódź, Mirosław Żórawski (16 proc.) oraz duet, który poprowadził Lechię Gdańsk do mistrzostwa Polski w rugby 7 i wicemistrzostwa w klasycznej odmianie, czyli Grzegorz Kacała oraz Marek Płonka (15 proc.). 12 procent uzbierał także selekcjoner reprezentacji Polski, Tomasz Putra.

Zgodnie z zapowiedziami, nagrody zostaną wręczone zwycięzcom w przerwie meczu Polska - Holandia na stadionie Hutnika w Krakowie, w sobotę 16 kwietnia.

Triumfatorzy otrzymają:

• pamiątkowe, grawerowane tabliczki
• okolicznościowe koszulki
• sportową odzież termalną
• zestaw gadżetów rugby
• podwójny bilet na mecz Polska - Holandia

Wśród głosujących użytkowników, już pod koniec tygodnia zostaną rozlosowane trzy zestawy atrakcyjnych gadżetów rugby od sponsorów oraz podwójne zaproszenia na mecz Polska - Holandia, 16 kwietnia w Krakowie. Dodatkowo trzy osoby otrzymają podwójne bliety na wspomniane spotkanie.

Patronat nad plebiscytem objął Polski Związek Rugby
Patronat medialny nad plebiscytem objęli: Onet.pl, Rugby Magazyn.

źródło: Redakcja RugbyPolska.pl

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?