Oficjalna strona sekcji rugby KS Posnania Poznań
slide01 slide01 slide01 slide01
NABÓR DO
SEKCJI RUGBY
NABÓR
AKTUALNOŚCI !

POSNANIA_RUGBY 7

BLACK ROSES

SARMACI RUGBY

JESTEŚMY TUTAJ

ODWIEDZILI NAS
free counters
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
POSNANIA RUGBY CLUB

KS POSNANIA POZNAŃ

SPONSORZY

WSPÓŁPRACA

PATRONAT MEDIALNY

WSPÓLNIE PRZECIW BIAŁACZCE

Nasza strona
Działamy:
INFORMACJA Z PZR
Jak informuje Kierownik Wyszkolenia Polskiego Związku Rugby, Tomasz Kapustka, przy okazji meczu mistrzowskiego Pucharu Europy Narodów, Polska- Holandia, zamierza Polskę odwiedzić ekipa telewizyjna Total Rugby!

W czasie pięciodniowego pobytu, redaktor Lee Jones, wraz w operatorem, chcą odwiedzić najpierw OPO COS Spała, miejsce znane w rugowym światku z wymarzonych wręcz warunków do treningu światowych potęg. A składają się na to generalnie trzy elementy: bardzo dobra baza, zaplecze fizjoterapeutyczne, ze słynną już kriokomorą i… niewielkie zainteresowanie, towarzyszące pobytowi, sprowadzające się do kilku osób z naszego środowiska! Nie bez znaczenia jest też w wypadku obozu w Polsce jego koszt…

Total Rugby spędzi w Spale cały czwartek, 14 kwietnia, będąc pod opieką osób z marketingu ośrodka, po czym od piątku rana, będzie już towarzyszyć obu ekipom w ostatnich przygotowaniach, w samym pojedynku i bezpośrednio po nim.

Do kontaktu doszło dzięki znajomości T. Kapustki z Luke O’Callaghan’em z Irish Rugby Union, a inicjatywa wyszła oczywiście ze strony odpowiedzialnej za przygotowywanie materiałów o rugby, komórki brytyjskiego koncernu medialnego Endemol. Lee Jones był na przykład dwa tygodnie temu w Tbilisi, podczas pasjonującego meczu Gruzja- Rumunia, kiedy to wiktorię gospodarzy (18:11) oglądało… 20 tysięcy kibiców! Jak zdradził Kierownikowi Wyszkolenia PZR, był to niesamowity weekend z gospodarzami, fanatycznie wręcz rozkochanymi w rugby…

Z powyższego wynika, że polskie rugby jest nieco inaczej postrzegane na świecie, niżby o tym świadczyła obiegowa opinia naszych etatowych malkontentów. Do tego mamy sporą szansę, że po meczu reprezentacji na stadionie krakowskiego Hutnika, wizytówkę Polski, jako kraju, gdzie jest dobry klimat dla rugby, obejrzy, chociażby za pośrednictwem oficjalnej strony IRB, olbrzymia liczba miłośników tego sportu.

Info: Biuro Polskiego Związku Rugby
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?