POSNANIA W BRISTOLU
19.03 – sobota

Po śniadaniu cała drużyna Seniorów Posnanii w komplecie udała się na boiska Centrum Sportowego w Bristolu, gdzie już od godziny 12.00 odbywały sie mecze rugby. Nasz mecz zaplanowany był na godz. 12.30 - i o tej porze punktualnie sie rozpoczął.

Trenerzy obu ekip ustalili czas gry na 4 równe kwarty po 20 minut.Wraz z pierwszym gwizdkiem Arbitra mocno napierająca Posnania spróbowała przejąć inicjatywę - co jej się udało - i zaprocentowało pierwszym przyłożeniem już w 5 minucie meczu. Po pierwszych dość mocnych starciach w grze, szczególnie przy ruckach - pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 12:0 dla Muszkieterów. Na drugie 20 min drużyna Gospodarzy wyciągnęła wnioski ze swoich popełnionych wcześniej błędów i bardzo mocno podwyższyła poprzeczkę wygrywając tę cześć meczu przyłożeniem w okolicy słupów i celnym podwyższeniem. Stan meczu 12:7. Na kolejną kwartę trener D. Machlik dokonał kilka kolejnych zmian cały czas sprawdzając swoich zawodników na określonych pozycjach, gdyż taki zamysł szkoleniowy miały mieć te zawody: twarda walka, przekładanie założeń taktycznych Trenera podczas gry na boisko i sprawdzanie poszczególnych graczy w odpowiednich ustawieniach. Jak się okazało w czasie tej kwarty nasi zawodnicy nie stracili żadnych punktów z przyłożenia, choć należy przyznać, że istniało niebezpieczeństwo utraty przewagi punktowej z zupełnie niepotrzebnych rzutów karnych sprezentowanych przeciwnikowi. Po udanych akcjach Posnania przyłożyła dwa razy na polu punktowym rywala, ustalając wynik przed osłoną ostatniej części ustalonego czasu gry na 26:7. Ostatnie 20 minut meczu to niestety dużo młynów dyktowanych z racji tego, iż każda z drużyn popełniała błędy do przodu. Na boisku. Posnania w trakcie gry traci dwa przyłożenia + podwyższenia, zyskując tylko jedną "Piątkę" i dokładając do tego celnie wykonany rzut karny ustalając końcowy rezultat tego sparringu na wygraną 36:21.

Po meczu nie zabrakło oczywiście tzw "Trzeciej części meczu" - tym bardziej że bardzo gościnni Gospodarze zaprosili do klubowego baru swoich Rywali na wspólny posiłek, podczas którego wspólnie oglądali transmisję na żywo rozgrywek Pucharu Sześciu Narodów - mecz Irlandia-Anglia, a w przerwach nawiązywali nowe sportowe przyjaźnie.

Korzystając z okazji tego spotkania Kierownictwo ekipy Posnanii rozmawiało z wieloma Działaczami z tamtejszego środowiska rugby czerpiąc nowe doświadczenia, które być może w perspektywie dalszej współpracy międzyklubowej przyniesie naszej poznańskiej sekcji rugby wymierne sportowe korzyści.

Trener Juniorów naszej sekcji z kolei oglądał rozgrywki młodzieży do lat 19, które akurat odbywały się na tym obiekcie w tym czasie i nawiązywał kontakty, oraz wymieniał opinie i poglądy z trenerami grup młodzieżowych, które również być może przyniosą dla naszych młodszych Muszkieterów (nie tylko Juniorów!) nowe doświadczenia i możliwości podnoszenia swoich sportowych umiejętności.

20.03 – niedziela

Niedzielne przedpołudnie cała ekipa spędziła na regeneracji sił oraz na zwiedzaniu i drobnych zakupach. Okolice naprawdę przepiękne!!! W końcu Bristol to także w dużej mierze historia europejskiej cywilizacji...
Każdy napotkany tam człowiek bardzo przyjazny, uśmiechnięty i... w ogóle....jakby żyło sie tam trochę wolniej jak u nas, nie goniąc za wszystkim tak na hurra - po polsku....

Popołudnie Seniorzy Posnanii spędzili na treningu podczas którego uzyskiwali nowe rugbowe doświadczenia od tamtejszego klubowego trenera, który na razem z trenerem I zespołu D. Machlikiem i jego asystentem T. Hebdą przygotowali zajęcia osobno z młynem i osobno z atakiem.

21.03 – poniedziałek

Podobno nikt nie lubi poniedziałków..., ale ten poniedziałek w tym atrakcyjnym angielskim mieście każdy z zawodników seniorskiej drużyny Posnanii obecnych na tym zgrupowaniu zapamięta na długo. Po pierwsze Trener dał "wolne" przedpołudnie, aby każdy mógł skorzystać z wszechobecnych atrakcji zakupowych (nie tylko sportowych), po drugie popołudniowy trening przebiegał w bardzo dobrych humorach i nastawieniu całej drużyny, która z dnia na dzień tego zgrupowania "zespalała" się coraz bardziej, a co ma dać końcowy efekt w nadchodzących dużymi krokami rozgrywkach w polskiej Ekstralidze Rugby. Bo przecież pierwszy mecz Posnania rozegra już w najbliższą sobotę 26 marca na wyjeździe z drużyną Lechii Gdańsk - gdzie jak wierzymy - pokaże po raz kolejny swój specyficzny poznański rugbowy charakter i sprawi nam - Kibicom dużo radości.