Oficjalna strona sekcji rugby KS Posnania Poznań
slide01 slide01 slide01 slide01
NABÓR DO
SEKCJI RUGBY
NABÓR
AKTUALNOŚCI !

POSNANIA_RUGBY 7

BLACK ROSES

SARMACI RUGBY

JESTEŚMY TUTAJ

ODWIEDZILI NAS
free counters
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
POSNANIA RUGBY CLUB

KS POSNANIA POZNAŃ

SPONSORZY

WSPÓŁPRACA

PATRONAT MEDIALNY

WSPÓLNIE PRZECIW BIAŁACZCE

Nasza strona
Działamy:
POSNANIA W BRISTOLU
19.03 – sobota

Po śniadaniu cała drużyna Seniorów Posnanii w komplecie udała się na boiska Centrum Sportowego w Bristolu, gdzie już od godziny 12.00 odbywały sie mecze rugby. Nasz mecz zaplanowany był na godz. 12.30 - i o tej porze punktualnie sie rozpoczął.

Trenerzy obu ekip ustalili czas gry na 4 równe kwarty po 20 minut.Wraz z pierwszym gwizdkiem Arbitra mocno napierająca Posnania spróbowała przejąć inicjatywę - co jej się udało - i zaprocentowało pierwszym przyłożeniem już w 5 minucie meczu. Po pierwszych dość mocnych starciach w grze, szczególnie przy ruckach - pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 12:0 dla Muszkieterów. Na drugie 20 min drużyna Gospodarzy wyciągnęła wnioski ze swoich popełnionych wcześniej błędów i bardzo mocno podwyższyła poprzeczkę wygrywając tę cześć meczu przyłożeniem w okolicy słupów i celnym podwyższeniem. Stan meczu 12:7. Na kolejną kwartę trener D. Machlik dokonał kilka kolejnych zmian cały czas sprawdzając swoich zawodników na określonych pozycjach, gdyż taki zamysł szkoleniowy miały mieć te zawody: twarda walka, przekładanie założeń taktycznych Trenera podczas gry na boisko i sprawdzanie poszczególnych graczy w odpowiednich ustawieniach. Jak się okazało w czasie tej kwarty nasi zawodnicy nie stracili żadnych punktów z przyłożenia, choć należy przyznać, że istniało niebezpieczeństwo utraty przewagi punktowej z zupełnie niepotrzebnych rzutów karnych sprezentowanych przeciwnikowi. Po udanych akcjach Posnania przyłożyła dwa razy na polu punktowym rywala, ustalając wynik przed osłoną ostatniej części ustalonego czasu gry na 26:7. Ostatnie 20 minut meczu to niestety dużo młynów dyktowanych z racji tego, iż każda z drużyn popełniała błędy do przodu. Na boisku. Posnania w trakcie gry traci dwa przyłożenia + podwyższenia, zyskując tylko jedną "Piątkę" i dokładając do tego celnie wykonany rzut karny ustalając końcowy rezultat tego sparringu na wygraną 36:21.

Po meczu nie zabrakło oczywiście tzw "Trzeciej części meczu" - tym bardziej że bardzo gościnni Gospodarze zaprosili do klubowego baru swoich Rywali na wspólny posiłek, podczas którego wspólnie oglądali transmisję na żywo rozgrywek Pucharu Sześciu Narodów - mecz Irlandia-Anglia, a w przerwach nawiązywali nowe sportowe przyjaźnie.

Korzystając z okazji tego spotkania Kierownictwo ekipy Posnanii rozmawiało z wieloma Działaczami z tamtejszego środowiska rugby czerpiąc nowe doświadczenia, które być może w perspektywie dalszej współpracy międzyklubowej przyniesie naszej poznańskiej sekcji rugby wymierne sportowe korzyści.

Trener Juniorów naszej sekcji z kolei oglądał rozgrywki młodzieży do lat 19, które akurat odbywały się na tym obiekcie w tym czasie i nawiązywał kontakty, oraz wymieniał opinie i poglądy z trenerami grup młodzieżowych, które również być może przyniosą dla naszych młodszych Muszkieterów (nie tylko Juniorów!) nowe doświadczenia i możliwości podnoszenia swoich sportowych umiejętności.


20.03 – niedziela


Niedzielne przedpołudnie cała ekipa spędziła na regeneracji sił oraz na zwiedzaniu i drobnych zakupach. Okolice naprawdę przepiękne!!! W końcu Bristol to także w dużej mierze historia europejskiej cywilizacji...
Każdy napotkany tam człowiek bardzo przyjazny, uśmiechnięty i... w ogóle....jakby żyło sie tam trochę wolniej jak u nas, nie goniąc za wszystkim tak na hurra - po polsku....

Popołudnie Seniorzy Posnanii spędzili na treningu podczas którego uzyskiwali nowe rugbowe doświadczenia od tamtejszego klubowego trenera, który na razem z trenerem I zespołu D. Machlikiem i jego asystentem T. Hebdą przygotowali zajęcia osobno z młynem i osobno z atakiem.


21.03 – poniedziałek


Podobno nikt nie lubi poniedziałków..., ale ten poniedziałek w tym atrakcyjnym angielskim mieście każdy z zawodników seniorskiej drużyny Posnanii obecnych na tym zgrupowaniu zapamięta na długo. Po pierwsze Trener dał "wolne" przedpołudnie, aby każdy mógł skorzystać z wszechobecnych atrakcji zakupowych (nie tylko sportowych), po drugie popołudniowy trening przebiegał w bardzo dobrych humorach i nastawieniu całej drużyny, która z dnia na dzień tego zgrupowania "zespalała" się coraz bardziej, a co ma dać końcowy efekt w nadchodzących dużymi krokami rozgrywkach w polskiej Ekstralidze Rugby. Bo przecież pierwszy mecz Posnania rozegra już w najbliższą sobotę 26 marca na wyjeździe z drużyną Lechii Gdańsk - gdzie jak wierzymy - pokaże po raz kolejny swój specyficzny poznański rugbowy charakter i sprawi nam - Kibicom dużo radości.

22.03 – wtorek

....pobudka bardzo wczesna - bo już o 4.45 wyjazd na lotnisko - podczas drogi widać że zalega mgła - niektórzy nawet pomyśleli że może uda sie zostać dłużej..., lecz słońce, które (na marginesie) towarzyszyło nam podczas całego tego zgrupowania cały czas -piękna pogoda cały obóz- już
przepowiadało że jutro kolejny trening przygotowujący Seniorów Posnanii do rozgrywek w lidze, w czasie których poznańska drużyna ma zamiar przysporzyć niejedną niespodziankę.


Zdjęcia z Tour de Bristol zamieścimy już jutro !

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?