BŁYSKOTLIWA GRA, EFEKTOWNY WYNIK.
Rezultat sobotniej inauguracji ligi przy Słowiańskiej, z pewnością przeszedł oczekiwania trenera, zawodników i publiczności. Zwłaszcza tej ostatniej nie mogło zabraknąć niczego. Przygotowanie do sezonu i skuteczność gry, zarówno w obronie jak i ofensywie Posnanii, robiło wrażenie- stąd wynik w meczu z Ogniwem Sopot 40:10 /20:3/, który potwierdza niemalejące aspiracje poznaniaków i pozwala z optymizmem czekać na kolejne spotkania rozpoczętego właśnie sezonu.
Praktycznie goście wykorzystali dwie z czterech okazji do zdobycia punktów, zawsze w pierwszych minutach każdej z części meczu /3'- karny i 47'- przyłożenie i poprawka/. Przez resztę czasu ton grze nadawali gospodarze, skrzętnie i bez litości wykorzystując wszystkie wypracowane /co trzeba podkreślić/ przez cały zespół przewagi, a tym samym okazje do przyłożeń. To doprawdy musiało robić wrażenie: wybieganie i zespołowa i konsekwentna gra do samego końca. Punktowało wielu zawodników, "obowiązek" wykorzystania podwyższeń bądź karnych spadał jak zwykle na Jurija Buchałę. Gości stać było wobec powyższego jedynie na indywidualne zrywy i równie "konsekwentną" destrukcję, czyli faulowanie i prowokowanie, szczególnie w przegrupowaniach, gdzie aż "iskrzyło". Chwała tym większa poznaniakom, że w kontekście ciężkiego wyjazdu do AZS AWF Warszawa, nie dali się ponieść emocjom i ukończyli mecz bez strat. W przeciwieństwie do gości, którzy zaliczyli żółtą i czerwoną kartkę /ta ostatnia za chuligański wybryk Tomasza Nikielskiego/.
Chociaż z pewnością relacja telewizyjna /po raz kolejny wielkie podziękowania dla poznańskiej WTK/ pozwoli trenerowi Krzysztofowi Baranieckiemu wychwycić i przeanalizować błędy poznańskiej "piętnastki", niemniej jednak jej postawa w konfrontacji z utytułowanym rywalem była imponująca, przypomnijmy jaki postęp zrobili w ostatnich latach: od 9:39 (sezon 2002/03), przez 21:18 i 33:30 (dwa poprzednie lata) do 40:10 w sobotę!
Nic dziwnego, że blisko 400-osobowa publiczność /również podziękowania za doping i końcowe brawa/ opuszczała stadion w pełni usatysfakcjonowana.
Przebieg meczu:
3' 0:3 Kurdelski/karny/
7' 3:3 Buchało /karny/
14' 8:3 Kujawski /przyłożenie/
17' Pionk /żółta kartka/
21' 13:3 Wojcieszak /przyłożenie/
40' 18:3 Witczak /przyłożenie/
40' 20:3 Buchało /poprawka/
42' 23:3 Buchało /karny/
47' 23:8 Wysiecki /przyłożenie/
48' 23:10 Kurdelski /poprawka/
51' 28:10 Kujawski /przyłożenie/
52' 30:10 Buchało /poprawka/
53' 33:10 Buchało /drop-goal/
76' 38:10 Krysztofiak /przyłożenie/
77' 40:10 Buchało /poprawka/
79' Nikielski /czerwona kartka- uderzenie bez piłki/