2011 U18 JUSTIN BRIDOU EUROPEAN CHAMPIONSHIP
Polska-Holandia U18 27:17(14:3)

Punkty: Popławski 17, Panasiuk 5, Karol 5.

Polska zaczyna mecz od falowych ataków co szybko po zespołowej akcji kończy się efektownym przyłożeniem Wojtka Karola przy skrzydle, udanie podwyższa Miłosz Popławski. Bardzo dobrze gra formacja młyna.

W kolejnych minutach gra się wyrównuje a Holendrzy kilkakrotnie groźnie atakują czego efektem są 3 punkty z karnego, w akcji tej tracimy Łukasza Czarniaka, który dostaje żółtą kartkę za faul taktyczny ale dzięki temu ratuje zespól przed utratą przyłożenia. Do końca pierwszej połowy gramy w 14 ale to my przejmujemy inicjatywę i po świetnej akcji kontynuacyjnej młyna Maciek Panasiuk zdobywa przyłożenie w słupach a Popławski udanym podwyższeniem ustala wynik do przerwy na 14:3.

W drugiej odsłonie sytuacje zmieniają się jak w kalejdoskopie najpierw Holendrzy dochodzą po udanej akcji na 14:10 i dalej mocno atakują. Po jednej z ich akcji Miłosz Popławski robi przechwyt i po ponad 60 metrowym rajdzie przykłada w słupy. Na pięć minut przed końcem Holendrzy znów zdobywają przyłożenie, jednak w odpowiedzi nasz zespół przechodzi do ataku grając ostatnie minuty pod polem punktowym przeciwnika, po serii przegrupowań Popławski udanym drop-goalem ustala wynik meczu na 27-10.

skład: Polska