OBY WIĘCEJ TAKICH MECZY. Dwa przekonujące zwycięstwa kadetów.
Na dobrą sprawę, Posnania nie miała nic do stracenia, notując do tej pory po stronie zysków, jedynie wyraźne wygrane w wielkopolskich derbach. Bez niepotrzebnego ciśnienia, ale za to z ogromną wolą udowodnienia przeciwnikom, że porażki w Krakowie (06-07 listopada) były nie do końca zasłużone. Jednocześnie tej sportowej, podobnej seniorom, determinacji, towarzyszył postęp w organizacji gry i świetna dyspozycja (przygotowanie!) doświadczonych liderów. A gdy najlepsi grają bardzo dobrze, to do ich poziomu dostraja się cała drużyna! Posnania w sobotni wieczór zaskoczyła totalnie Górali z Raby i okolic, którzy wyszli na boisko zbyt pewni siebie. Efekt- po 21 minutach było 26:0! Szalone tempo akcji, wzorowa współpraca łączników, odważna gra ręką od swojego przedpola i ofiarna gra w przegrupowaniach, przyniosły 4 przyłożenia, ale także zadyszkę, z której skwapliwie skorzystali goście, zmniejszając straty o 12 pkt. Początek II połowy przynosi kolejne punkty Rabie, a emocje, również na trybunach, sięgają zenitu. Na szczęście podrażnieni poznaniacy znowu łapią swój rytm i ponownie odskakują na bezpieczną odległość. Dalej utrzymuje się wysokie tempo, którego niektórzy nie wytrzymują, prosząc o zmianę. Trwa też wymiana ciosów, ale w niej definitywnie lepsi są gospodarze- na czwarte przyłożenie Gorców (najgroźniejszy i najskuteczniejszy- Krzysztof Ząbczyński), odpowiadają jeszcze dwoma, pieczętując wysokie zwycięstwo 43:26! Eksplozja radości po końcowym gwizdku jest uzasadniona- w pełni udany rewanż był najlepszym meczem tej drużyny! Gdyby udało się jeszcze wyeliminować te błędy w obronie...

Posnania przystąpiła do spotkania z Juvenią, po niecałych 14 godzinach odpoczynku- trudno było zatem oczekiwać fajerwerków. Jednak wiara, z jaką zagrała i wygrała z Gorcami, plus nowe pokłady adrenaliny wystarczyły, aby podobnie zagrać przeciwko krakowianom i, praktycznie przez całe spotkanie, kontrolować przebieg wydarzeń, od prowadzenia 10:0 w 15 minucie, 17:5 do przerwy i 22:5 przez niemal całą II połowę. Poznaniacy zagrali w podobnym stylu, jak w sobotę, chociaż widać było trudy tego spotkania. Tym bardziej, że Juvenia, grająca już z respektem (!), miała w swoich szeregach także kilka indywidualności, co rusz sprawdzających skuteczność naszej obrony. Ostatnie „ciosy” zadane przez obie strony, ustaliły wynik końcowy na 27:12. I tym razem Posnania zakończyła zawody uzasadnionym tańcem i okrzykiem radości. Wydaje się, że drużyna ta przekroczyła w miniony weekend, pewien próg dojrzałości i rozumienia gry. Jako taki rugowy monolit, może podczas finałów MPK stawić czoła najlepszym.

Bezpośrednio po meczu wszyscy spotkali się na grillu, przygotowanym przez sponsorów- ojców zawodników. Wielkie dzięki za kiełbaskę i kaszankę, dla panów Gduli i Chudzińskiego!

Punkty dla Posnanii w obydwóch meczach:
Noszczyk - 30, Płotkowiak - 10, Gdula - 10, Nowak - 5, Pawlaczyk - 5, Ziółkowski - 5, Wrona - 5

#1 | talonpye dnia maj 04 2011 09:54:01
Mecz z Gorcami, mimo że młodych zawodników, był naprawdę wart obejrzenia.

lh4.googleusercontent.com/_POht8iRu7SM/TcEIrCpOLDI/AAAAAAAAAWY/IzehGBtTzr0/DSCF0404%20-%20Kopia.JPG
#2 | Agata dnia maj 04 2011 10:20:38
No proszę !! GRATULACJE DLA MŁODZIEŻY, TRENERA I .... FOTOREPORTERA loooźno
#3 | Father Bandura dnia maj 04 2011 17:43:49
Brawo dla całej drużyny !!! jak tak dalej pójdzie to na OL MAMY MEDAL !!!Smile
#4 | jonny61 dnia maj 04 2011 19:52:04
Gratuluje młodym kadetom tych sukcesów i życzę następnych, a najlepiej w Finałach OOM.
Rzeczywiście z opisu to wygląda bardzo ekscytująco. Kto był i widział to wie.
Szkoda, że musimy się podniecać wygranymi z Rabą, Juwenią, Jarocinem, a nie np. Łódką.
No ale trochę się zmieniło.
Mam nadzieję, że Wasz dowódca bardziej realnie stąpa po ziemi w stosunku do autora tego barwnego sprawozdania.
#5 | tomrives dnia maj 04 2011 22:30:17
Bardzo śmieszne Jonny. Dobrze wiesz, że Dowódca jest jednocześnie Autorem sprawozdania. Masz szajbę na punkcie wygrywania "z Łódką". Rok temu, dokładnie o tej porze, miał miejsce niesamowity i bardzo widowiskowy mecz kadetów "z Łódką", wygrany (ach te masakrujące wejścia Cywila!), bodajże 27:24!!! Nijak się to nie przełożyło potem na OOM.
W sumie to wielka szkoda, że nie zostałeś do końca, chociażby w sobotę- nie musiałbyś bazować na opinii Autora- sam opisałbyś to, co się działo- zwięźle i fachowo. Pozdrawiam, Trenerze
#6 | gdula dnia maj 04 2011 22:40:15
Mnie jeśli pamięć nie myli to pozwolę sobie nanieść poprawkę Treneiro, wtedy z "Łódką" było 24-20. Popieram, zapraszamy na trybuny Wink
#7 | jonny61 dnia maj 05 2011 07:01:12
Z "Autorem" nie należy polemizować, więc i ja nie będę tego czynił.
Szkoda, że czasami spektakularne sukcesy nie przekładają się na późniejsze Finały OOM. Ale wyciąganie wniosków nie należy do mnie.
Tak czy inaczej życzę awansu do Finałów i dalszych sukcesów.
#8 | junior94 dnia maj 05 2011 15:10:28
i tak uważam że bardzo ważny fakt, to to że Kadeci wygrali i to podobno w naprawdę fajnym stylu