Oficjalna strona sekcji rugby KS Posnania Poznań
slide01 slide01 slide01 slide01
NABÓR DO
SEKCJI RUGBY
NABÓR
AKTUALNOŚCI !

POSNANIA_RUGBY 7

BLACK ROSES

SARMACI RUGBY

JESTEŚMY TUTAJ

ODWIEDZILI NAS
free counters
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
POSNANIA RUGBY CLUB

KS POSNANIA POZNAŃ

SPONSORZY

WSPÓŁPRACA

PATRONAT MEDIALNY

WSPÓLNIE PRZECIW BIAŁACZCE

Nasza strona
Działamy:
DECYZJE PZR
Poniższe decyzje opublikowano na stronie PZR 20 kwietnia 2011 roku.

"Sobotnie posiedzenie Zarządu w Krakowie w dużej części poświęcone było propozycji zmian w przepisach PZR, która związana jest z obowiązkiem posiadania i szkolenia grup młodzieżowych przez kluby uczestniczące w rozgrywkach centralnych. Choć z możliwości przekazania swych uwag i propozycji w tym zakresie skorzystały tylko nieliczne kluby aktualna sytuacja w rozgrywkach młodych zawodników nie pozostawia wątpliwości, co do konieczności podjęcia działań w tym zakresie. Dlatego decyzją Zarządu Polskiego Związku Rugby, wprowadza się od sezonu 2011-2012, OBOWIĄZEK POSIADANIA I SZKOLENIA GRUP MŁODZIEŻOWYCH, oraz uczestnictwa w rozgrywkach ogólnopolskich, przez kluby ekstraligi i I ligi rugby 15, oraz ekstraligi rugby 7, wg poniższego schematu, wraz z sankcjami:

- etap I (sezon 2011/2012)

Ekstraliga "15": udokumentowany udział w rozgrywkach młodzieżowych w minimum 2 kategoriach, w tym jedna w odmianie "15", sankcja za niewypełnienie obowiązku na koniec sezonu - minus 5 pkt i zakaz transferów przed i w trakcie następnego sezonu lub wpłata nawiązki na rzecz rozwoju rugby młodzieżowego 20 000 zł.

1 Liga "15": udokumentowany udział w rozgrywkach młodzieżowych w minimum jednej kategorii"15", bonus na koniec sezonu - plus 5 pkt.

Ekstraliga "7": udokumentowany udział w rozgrywkach młodzieżowych w minimum jednej kategorii "7", bonus punktowy na koniec sezonu, zależny od ostatecznego formatu rozgrywek.

- etap II (sezon 2012/2013)

Ekstraliga "15": udokumentowany udział w rozgrywkach młodzieżowych minimum w 3 kategoriach, w tym dwie w odmianie "15", sankcja za niewypełnienie obowiązku na koniec sezonu - minus 10 pkt i zakaz transferów przed i w trakcie następnego sezonu lub wpłata nawiązki na rzecz rozwoju rugby młodzieżowego 40 000 zł.

1Liga "15": udokumentowany udział w rozgrywkach młodzieżowych w minimum jednej kategorii "15", sankcja na koniec sezonu - minus 5 pkt plus zakaz transferów przed i w trakcie następnego sezonu lub wpłata nawiązki na rzecz rozwoju rugby młodzieżowego 2 000 zł.

Ekstraliga "7": udokumentowany udział w rozgrywkach młodzieżowych w minimum 2 kategoriach "7", sankcja na koniec sezonu - odjęcie punktów, zależne od formatu rozgrywek i zakaz transferów przed i w trakcie następnego sezonu lub wpłata nawiązki na rzecz rozwoju rugby młodzieżowego 2 000 zł.

- etap III (sezon 2013/2014 i dalsze)

Ekstraliga "15": udokumentowany udział w rozgrywkach młodzieżowych w minimum 3 kategoriach w odmianie "15", sankcja na koniec sezonu- zakaz gry w danej klasie rozgrywkowej lub wpłata nawiązki na rzecz rozwoju rugby młodzieżowego 100 000 zł.

1 Liga "15": udokumentowany udział w rozgrywkach młodzieżowych w minimum 2 kategoriach, w tym jedna w odmianie "15", sankcja na koniec sezonu- minus 10 pkt plus zakaz transferów przed i w trakcie następnego sezonu lub wpłata nawiązki na rzecz rozwoju rugby młodzieżowego 4 000 zł.

Ekstraliga "7": udokumentowany udział w rozgrywkach młodzieżowych w minimum 3 kategoriach "7", sankcja na koniec sezonu- odjęcie punktów, zależne od formatu rozgrywek i zakaz transferów przed i w trakcie następnego sezonu lub wpłata nawiązki na rzecz rozwoju rugby młodzieżowego 4 000 zł.

" Za grupy młodzieżowe i za rozgrywki młodzieżowe uznaje się: młodzik - turnieje regionalne i turniej finałowy dzieci i młodzieży, Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików, kadet - eliminacje do OOM i eliminacje MPK 7, junior - eliminacje do MPJ i eliminacje do MPJ 7.

" Za udokumentowany udział, uznaje się rozegranie wszystkich spotkań, bez walkowerów i udział w minimum jednym turnieju dzieci i młodzieży jesienią i jednym - wiosną.

" W pierwszym sezonie startu w danych rozgrywkach (1 liga, Ekstraliga 7), klub jest zwolniony z obowiązku posiadania drużyny/drużyn młodzieżowych. W kolejnym i dalszych, klub obowiązuje postępowanie zgodne z etapem I, II i III."

źródło: PZR
#11 | Kuba dnia maj 07 2011 10:51:06
o ja cie kręce !!! ale numer!
trener K.Bakero....
dobre!
...........
ale nie wierze
pomimo wszystko:jak to mówią Młodzi: Wbitka dobra!
hahaha
#12 | junior94 dnia maj 07 2011 10:57:11
jestem ciekaw co jonny61 napisze o tym co napisał krzysztof
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?