WETERANI RUGBY W WILNIE
Pobyt w Wilnie rugbiści rozpoczęli od wizyty w merostwie Rejonu Wileńskiego przekazując artykuły spożywcze, przemysłowe i zabawki polskim dzieciom i ich opiekunom z Domu Dziecka. Program turystyczny obejmował najważniejsze zabytki miasta usytuowane na szlaku od zamku Giedymina do Ostrej Bramy, a także położony poza centrum Cmentarz na Rossie. W drodze powrotnej zwiedzili Troki z ich zamkiem na wyspie i ulicą Karaimską, nie mogło też zabraknąć degustacji tradycyjnych potraw kuchni litewskiej.

Mecz z Żelaznymi Wilkami rozpoczął się od straty przyłożenia, wprawdzie siedlczanie odpowiedzieli piątką Mateusza Krzyszczaka, ale nie wykorzystali podwyższenia przegrywając 5:7. Gospodarze zwycięstwo zapewnili sobie w trzeciej kwarcie, zdobyli dwa przyłożenia, a dzięki udanym podwyższeniom ustalili wynik na 21:5. W ostatniej kwarcie przeważał z kolei zespół WFS Veterans, po przyłożeniu i podwyższeniu Pawła Narojka dystans zmniejszył się na 21:12, a po punktach Łukasza Bacika na 21:17. Bliski zdobycia decydującego o zwycięstwie przyłożenia był Marek Kordecki, siedlecki radny debiutujący w drużynie, zatrzymany metr przed polem punktowym. Na kolejne akcje punktowe zabrakło już niestety czasu i takim wynikiem zakończył się mecz. Na integracyjnym spotkaniu drużyn wymieniono prezenty zapraszając Żelazne Wilki do rewizyty w Siedlcach.

Żelazne Wilki Wilno - WFS Siedlce Veterans/ORC Poznań
21:17 (7:0, 7:5, 21:5)

Punkty: Paweł Narojek 7, Łukasz Bacik 5, Mateusz Krzyszczak 5

WFS: Artur Adamczyk, Łukasz Bacik, Tomasz Barczak, Dariusz Głogowski, Jerzy Grochowalski, Krzysztof Kisieliński, Marek Kisieliński, Leszek Koprowski, Marek Kordecki, Mateusz Krzyszczak, Piotr Minkin, Paweł Narojek, Andrzej Ostaszewski, Wojciech Plichta, Grzegorz Pliszka, Piotr Wedziuk, Jacek Wierzbicki, Jędrzej Wierzchowski, Jarosław Wiśniewski, Lech Woźniak, Zbigniew Wyrębiak, Bartek Zagalski i Daniel Zychowicz.

źródło: Rugby Polska

Zobaczcie: Zdjęcia z pobytu w Wilnie.

#1 | Maka dnia maj 24 2011 16:07:37
Gratulacje Panowie, milo patrzec ze w rugby wiek kompletnie nie gra roli, a dla kogos kto to kocha zawsze znajdzie sie okazja. Szkoda ze nie moglem tego zobaczyc... Pozdrowienia