48 NA 48.
To nie tajemniczy szyfr- to krótki przepis na najlepszy prezent urodzinowy dla kogoś, kto lat spędzonych na boisku nie potrafi już zliczyć!
Zbieżność tych liczb jest oczywiście absolutnie przypadkowa: trener z pewnością wolałby tych lat mieć mniej, a za więcej punktów na boisku by się nie obraził.
Posnania, wygrywając z solidną "firmą", jaką są Budowlani Lublin 48:7, pokazała, że można grać jeszcze skuteczniej i efektywniej, jak w spotkaniu z Ogniwem, czy udanej końcówce poprzedniego sezonu, kiedy najmniej 9 oczek /bez przyłożenia/ zdobyła z Blachami Pruszyński. W niedzielę był to w dodatku festiwal przyłożeń, bo karne, zamienione na próby, były w tym meczu... dwa /jeden skuteczny Jurija Buchały/.
Pierwsza połowa bynajmniej nie znamionowała swoistego pogromu, pierwsze punkty padły dla gospodarzy dopiero w 14 min /Kujawski, Buchało/, a następne w 30 min /Witczak/. W I połowie goście, dysponując jeszcze siłami, starali się odpowiedzieć, próbując gry przy młynie i zamieniając nawet karne na młyny dyktowane, co przyniosło skutek w ostatnich sekundach 40 min /Więciorek i Janeczko/.
Po zmianie stron, z każdą chwilą poznaniacy podkręcali tempo, widząc, że rywal słabnie, nie broni już tak agresywnie, nie nadąża z ustawianiem linii obrony- stąd coraz częstsze i coraz bardziej efektowne rajdy Posnanii, które inicjował lub uruchamiał Jurij Buchało. W 48 min "obsługuje" świetnym podaniem Dimę Fedyszyna, w 50 min indywidualna akcja również doskonale grającego Pawła Najdka, a w 64 min akcję całej drużyny kończy /mając obok siebie całą grupę!/ Siergiej Suchich.
Po karnym Buchały w 67 min, wymagający konsekwencji i dyscypliny taktycznej do końca "jubilat", wprowadza na plac 4 rezerwowych, co nie zmienia bynajmniej oblicza pojedynku. Posnania gra 80 minut, ostatnie akcje rzucają rywala na kolana, a żywo reagującą 500-osobową publiczność podrywają z miejsc. Obydwa, koncertowe ataki Posnanii, mają swojego małego bohatera: jest nim 19-letni Łukasz Stasik, który "wykańczając" pracę kolegów /brawo Leszek Krysztofiak i Łukasz Kujawski!/, zdobywa swoje pierwsze w lidze punkty.
Sędzia Mirosław Żórawski kończy zawody, Posnania dziękuje rywalowi i publiczności, a ta nagradza swoich ulubieńców kilkuminutową owacją.
Punkty dla gospodarzy: 13- Buchało, 10- Stasik, 5- Najdek, Kujawski, Witczak, Fedyszyn, Suchich.
Punkty dla gosci: 5- Więciorek, 2- Janeczko