Oficjalna strona sekcji rugby KS Posnania Poznań
slide01 slide01 slide01 slide01
NABÓR DO
SEKCJI RUGBY
NABÓR
AKTUALNOŚCI !

POSNANIA_RUGBY 7

BLACK ROSES

SARMACI RUGBY

JESTEŚMY TUTAJ

ODWIEDZILI NAS
free counters
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
POSNANIA RUGBY CLUB

KS POSNANIA POZNAŃ

SPONSORZY

WSPÓŁPRACA

PATRONAT MEDIALNY

WSPÓLNIE PRZECIW BIAŁACZCE

Nasza strona
Działamy:
FINAŁ II LIGI
Dzisiejsze spotkanie pomiędzy II zespołem Posnanii Poznań a R.C. Częstochowa zakończyło się sukcesem podopiecznych Trenera Jakuba Szczepańskiego 41:7 (17:0). Młodzi Muszkieterowie tym samym zostali NAJLEPSZYM ZESPOŁEM II ligi.

Mecz rozgrywany był w scenerii wręcz marsjańskiej gdyż oprócz pogody, która dopisała, nad boiskiem unosiła się chmura suchego pyłu co rusz wznoszona przez walczących zaciekle zawodników. W pełni zatem uzasadnione wydają się komentarze uczestników finału, których zaskoczeniu nie było miary, bo o ile finał zorganizowany został godnie, swą obecnością uświetnili zawody Panowie: Marian Marcinkowski, Tomasz Rybacki i Tomasz Kapustka, również Balcera talerz zacny przytulił i medale były i uściski i życzenia dalszego rozwoju, o tyle nawierzchnia najzwyczajniej podle się prezentowała – było sucho, twardo i trąciło „Pamięcią Absolutną” z niezapomnianym Arnoldem w roli głównej. Panowie powiedzmy sobie otwarcie, że podlewana trawa się ukorzenia, a sucha – nie !

Mimo, iż drużyna Posnanii praktycznie przez całe 80 min kontrolowała przebieg sytuacji, nie obyło się bez błędów. Mieliśmy w takich momentach możliwość ujrzenia wcielenia zła. Jak bowiem można nie oprzeć się kolejnemu wcieleniu Trenera. Był już SzczepańskiBarbarzyńca, był SzczepańskiWk....utyNaCałyŚwiat, SzczepańskiGromowładny i SzczepańskiNieZnoszącySprzeciwu, a dzisiaj mieliśmy okazję zobaczyć i aż dech zapierało: Szczepańskiego-Romantycznego. Obfitością swej klatki Trener bowiem porażał, bicepsik też był wypaśny, włos zaczesany, no i pigmencik skrzętnie hodowany na solarce też był. Fakt jednak pozostaje bezsporny, iż to mozolna praca zawodników, jak i zaangażowanie Trenera prowadzą ten Zespół w stronę najwyższych laurów.

O godzinie 15.00 zaczęło się widowisko.

Początek meczu, to napór graczy z Częstochowy, którzy zmusili Muszkieterów do sporego wysiłku w obronie własnego pola punktowego. Świetna obrona i ofiarność poznaniaków przyniosła pożądane rezultaty. Jako pierwszy na polu punktowym częstochowian zameldował się …… Mimek (Dominik Nowicki), który otworzył wynik. Po Nim kolejno punktowali: Łukasz Klimaszyk, Mateusz Adamski i ponownie w stylu wręcz akrobatycznym Dominik Nowicki. Przeciwnicy postawili graczom Posnanii wysoko poprzeczkę. Pokazali hart ducha, walkę do ostatnich minut i sportową zawziętość. Obraz gry w drugiej połowie się nie zmienił. Trener Szczepański przeszedł metamorfozę stopniowo odchodząc od krytycznych uwag poddających w wątpliwość zdolności analityczne swoich zawodników, kierując się w stronę uznania i gestów nawet koleżeńskich. Zawodnicy zdając sobie z kolei sprawę z przewagi postanowili pracować nad konkretnymi elementami. Założenia zatem przewidywały wzmocnienie przede wszystkim obrony.

Konsekwentna praca młodych Muszkieterów zaowocowała kolejnymi zdobyczami punktowymi w II połowie. Mariusz Chwiałkowski dwukrotnie przyłożył w rewelacyjnym stylu, Michał Krobski oszukawszy obronę, przedarł się po skrzydle i dołożył kolejne 5 punktów. Przysłowiową kropkę nad „i” postawił …. Łysy (Patryk Nowicki). Starszy z braci Nowickich (chociaż obydwaj głoszą dewizę: WILDA RULEZ !) był dzisiaj i należy to podkreślić – w rewelacyjnej dyspozycji. Ważne jest to dlatego, iż trapiony od dłuższego czasu kontuzją nie był w stanie wrócić do pełni dyspozycji. Dzisiejszy mecz był Jego debiutem i dodajmy debiutem wymarzonym. Kolejne punkty dołożył Mateusz Adamski, którego kopy i mądre uwolnienia trąciły … dojrzałością zawodniczą. Częstochowa parła przez cały mecz. Nie odpuszczali ani na moment walcząc w przegrupowaniach i nękając poznaniaków w ataku. Wysiłki te przyniosły efekt w postaci przyłożenia i podwyższenia. Siedmiopunktowa akcja była wszystkim na co pozwolili Gospodarze Gościom. Punkty zdobyte przez Michała Krzypkowskiego częstochowianom z pewnością się należały, bowiem zapracowali na nie ciężką pracą.

Po spotkaniu finaliści zostali udekorowani okolicznościowymi medalami, a Bartosz Balcerski w imieniu Drużyny przyjął z rąk Pana Mariana Marcinkowskiego, Nestora poznańskiego rugby pamiątkową paterę. Radość zawodników Posnanii II Poznań była żywiołowa do tego stopnia, iż Trener Szczepański wielokrotnie szybował do góry wyrzucany rękoma swoich podopiecznych, zaś powracał nieubłaganie ku ziemi łapany rękoma tychże graczy, którzy targani byli rozterkami: łapać czy nie łapać?!Gra chłopaków mogła się rzeczywiście podobać. To jest zespół mający za sobą gorycz porażki i smak zwycięstwa, którego konsolidacja przebiega doprawdy w pożądanym kierunku. Zdecydowanie Bartka Balcerskiego, kierującego grą Kolegów, świetnie czytającego grę jest z pewnością przyczynkiem do tego aby zacząć traktować Go jako ukształtowanego zawodnika. Można dostrzec, że ten zespół przeszedł zmianę, której nie da się opisać – to wewnętrzna siła i wyczuwalna aura wzajemnego zaufania, wiary i pewności, że ten monolit jest gotowy na sukces.

Jak podkreśla Trener J.Szczepański, na wyróżnienie zasłużyli:
Kamil Nawrot - najlepszy zawodnik pierwszej odsłony meczu,
Patryk Nowicki – wymarzony powrót po ciężkiej kontuzji, zaangażowanie i nieustępliwość,
Mateusz Adamski – pełna realizacja założeń Trenera,
Bartek Balcerski - za autorytet i doskonałe sterowanie poczynaniami zespołu,

Punkty dla Posnanii:
Dominik Nowicki – 10
Klimaszyk Łukasz– 5
Mateusz Adamski – 4
Mariusz Chwiałkowski – 10
Michał Krobski – 5
Patryk Nowicki – 7

Punkty dla R.C. Częstochowa
Michał Krzypkowski - 7

GRATULACJE PANOWIE !!!#1 | rafaaal dnia czerwiec 13 2011 11:54:21
gratulacje chłopaki!!
gdzie można zobaczyć zdjęcia z meczu ? o ile wg można Smile
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?