Oficjalna strona sekcji rugby KS Posnania Poznań
slide01 slide01 slide01 slide01
NABÓR DO
SEKCJI RUGBY
NABÓR
AKTUALNOŚCI !

POSNANIA_RUGBY 7

BLACK ROSES

SARMACI RUGBY

JESTEŚMY TUTAJ

ODWIEDZILI NAS
free counters
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
POSNANIA RUGBY CLUB

KS POSNANIA POZNAŃ

SPONSORZY

WSPÓŁPRACA

PATRONAT MEDIALNY

WSPÓLNIE PRZECIW BIAŁACZCE

Nasza strona
Działamy:
DECYZJE PZR
Posiedzenie rozpoczęło się jednak od sprawozdania z zakończonych przed kilkoma dniami Mistrzostw Polski Juniorów.

W związku z zajściami jakie miały miejsce po meczu finałowym, na podstawie relacji świadków, postanowiono zobligować do stawienia się przed Komisją Gier i Dyscypliny trenerów obu ekip: Jakuba Szczepańskiego (Posnania) i Jakuba Sekleckiego (Orkan) oraz najbardziej aktywnych uczestników zajścia.

Ocena wyników kadry juniorów i kobiet przyniosła decyzje o przeprowadzeniu konkursu na trenera kadr juniorskich (junior i kadet) z zaproszeniem do udziału w nim obecnego szkoleniowca Macieja Misiaka, który do czasu wyboru nowego opiekuna kadr juniorskich będzie dalej pełnił tą funkcję i wsparciu wysiłku reprezentacji kobiet w dalszym podnoszeniu pozycji w europejskim rankingu.

Zdecydowano też o istotnych zmianach w regulaminie rozgrywek Ekstraligi. Od nowego sezonu o awansie do finału rozgrywek oraz o spadku do I ligi decydować będzie dwumecz (pierwszy mecz na boisku drużyny niżej sklasyfikowanej po fazie regularnej). O ostatecznym miejscu (1, 3 i 5) w rozgrywkach zdecydują tak jak dotychczas pojedyncze spotkania rozgrywane na boisku drużyny zajmującej wyższą pozycję po fazie zasadniczej. Ponadto wprowadzony zostanie protokół elektroniczny, a porządek gier zostanie oparty o podstawową wersję tabeli Bergera (dotychczas stosowano wersję obowiązującą we Francji).

Wszystko to ma służyć zwiększeniu liczby atrakcyjnych spotkań i ich racjonalnemu, w naszych warunkach klimatycznych, rozłożeniu (w wersji francuskiej spotkania najlepszych rozgrywane są w końcu rundy, co w naszym przypadku oznacza, że często odbywają się w niezbyt korzystnych warunkach atmosferycznych) oraz szybszemu przekazywaniu do mediów informacji o wynikach spotkań.

Postanowiono też powrócić do regionalnego podziału w I fazie rozgrywek o Puchar Polski, co ma zwiększyć liczbę spotkań rozgrywanych przez naszych zawodników w trakcie sezonu. Na pisemne zgłoszenia drużyn do rozgrywek ligowych i pucharowych oczekujemy do 5 sierpnia br.

W pierwszej połowie sierpnia planowane jest też spotkanie przedstawicieli Klubów Ekstraligi z trenerami kadr narodowych i przedstawicielami Zarządu Związku, na którym omówione zostaną pomysły i przepisy związane ze szkoleniem dzieci i młodzieży, uwagi dotyczące regulaminów rozgrywek i współpracy szkoleniowej na linii kluby - kadry narodowe. Szczegółowe daty i program spotkania zostaną podane w najbliższych dniach.

Zapadły też decyzje o przygotowaniu wydawnictwa dla uczniów szkół podstawowych (klasy III-VI) oraz praktycznego poradnika dla wszystkich zainteresowanych działalnością w rugby zawierającego informacje o sposobach rejestracji działalności (klub, UKS) i pozyskiwania środków na ich funkcjonowanie.


źródło: pzrugby.pl
#1 | Agata dnia lipiec 05 2011 10:00:26
Hej
Zastanawiam się tylko, zeznania jakich świadków wzięto pod uwagę jako obiektywną ocenę zajścia ? Czy tych, którzy z Posnanią przegrali czy tych, którzy mieli (niespełnione) nadzieje na tytuł ?? Czy zdanie gospodarza się liczyło czy jedynie tych którzy wtargnęli na płytę ?
Pozdrawiam
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?