DZIEŃ PIERWSZY OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY MŁODZIEŻY
W Warszawie rozpoczęła się rywalizacja o mistrzostwo Polski drużyn do lat 17 w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. Do ogromnej sensacji doszło w trzecim pojedynku, w którym jeden z faworytów, Orkan Sochaczew, uległ Juvenii Kraków 12:19 (0:19).

Drużyna z Krakowa, która na finale OOM pojawiła się dopiero po raz trzeci, sprawiła wielką niespodziankę, przejmując niemal całkowitą dominację nad grą w pierwszej połowie. Juvenia doskonale wykorzystywała siłę swojego młyna, a aktualni mistrzowie nie potrafili odzyskać zwyczajnego tempa w ofensywie.

W drugiej odsłonie Orkan grając z nożem na gardle wyraźnie przyspieszył, ale krakowianie bardzo dobrze spisywali się w obronie. Mieli też trochę szczęścia, gdyż skrzydłowy z Sochaczewa, po ładnym rozegraniu w ataku wpadł na pole punktowe, ale chcąc zanieść piłkę za słupy wybiegł za pole punktowe i wypuścił piłkę...

W końcówce Juvenia znów uruchomiła swój młyn i miała jeszcze szansę powiększyć prowadzenie, ale ta sztuka się nie powiodła. Jednocześnie Orkan nie zdołał zdobyć trzeciego przyłożenia, by chociaż wyrównać i tym samym sensacja stała się faktem.

W pozostałych spotkaniach Budowlani Łódź rozbili Spartę Jarocin 78:7, a Posnania pewnie pokonała Ogniwo Sopot 24:8. Do zaciętego starcia doszło w pojedynku Budowlanych Lublin z Gorcami Raba Niżna. Lublinianie do przerwy prowadzili 29:14, ale w drugiej odsłonie Górale zaczęli szybko odrabiać straty. Ostatecznie jednak faworycie tego spotkania utrzymali korzystny wynik, wygrywając 36:29.

Wyniki środowych spotkań:

Budowlani Łódź - Sparta Jarocin 78:7(52:0)

Budowlani Lublin - Gorce Raba Niżna 36:24(29:14)

Orkan Sochaczew - Juvenia Kraków 12:19 (0:19)

Ogniwo Sopot - Posnania Poznań 8:31 (0:19)

Przypominamy, że relacje z meczów można śledzić na żywo w internecie

źródło: RugbyPolska

Zobaczcie zdjęcia z PIERWSZEGO DNIA ZAWODÓW.

#1 | krzysztof dnia lipiec 13 2011 20:31:32
Zwycięstwo nad Ogniwem!
Tak jak przewidywałem. Wygramy i damy czadu.
Ale jednego nie przewidziałem. Że rozbijemy Ogniwo.
To był pogrom.
No bo jak to nazwać inaczej.
Powiem jedno! To było zwycięstwo techniki i myśli trenerskiej nad siłą, i bezmyślnością.
Ogniwo grało swoje rugby rodem z Kacały- obok, głowa w dół i dalej nie wiem co.
Posnania unikała przegrupowań i szeroko rączką.
Ich akcje oglądało się z wielką przyjemnością- mimo, że to dopiero kadeci.
Wygraliśmy zdecydowanie i w wielkim stylu.
Ale teraz już jest po meczu i jutro kolejne starcie z Orkanem, który jest do bólu słabiutki.
Ale to przecież młodzież i nie należy nikogo lekceważyć.
#2 | Nawrot dnia lipiec 13 2011 20:41:07
Oglądałem mecz i na prawdę pełen szacun... gra się układała pod wasze dyktando... Gratulacje!!!!!!!!!