DZIEŃ DRUGI OOM
Turniejem niespodzianek można nazwać tegoroczne finały Mistrzostw Polski Kadetów w rugby.

O ile w pierwszym dniu, nie było takowej w grupie A, gdzie „planowo” wygrały drużyny Budowlanych Lublin i Budowlanych Łódź, o tyle w grupie B, zmagania zaczęły się zgoła sensacyjnie. Za sensację na pewno uznać należy… zwycięstwo Juvenii Kraków nad obrońcą tytułu, Orkanem Sochaczew 19:12 (19:0).

Mniejszą, ale jednak sensacją, był też rozmiar zwycięstwa młodych Muszkieterów nad Ogniwem Sopot. Wynik 31:8 dokładnie odzwierciedla przewagę na boisku. W tym meczu w 12 minucie, po trzech błyskotliwych akcjach, zakończonych przyłożeniem, Posnania prowadziła już 19:0! Prezentowała się dużo lepiej, grając z werwą, szybką dokładną piłką.

Rywal prezentował się na jej tle bardzo ospale. Po przerwie co prawda Ogniwo zagrało lepiej, szczególnie młynem, który się nieco przebudził, ale wystarczyło to tylko do zdobycia 8 punktów, co przy uważnej grze w obronie i kolejnych dwóch przyłożeniach po kontrach Posnanii, na początku i na końcu II części meczu, sprawiło, że wielkopolska drużyna zrewanżowała się sopocianom za ubiegłoroczną porażkę w Gubinie z nawiązką!

Punkty dla Posnanii zdobyli:
P. Płotkowiak- 15,
M. Wrona- 10,
D. Gdula- 6

GRATULUJEMY MŁODZIEŻY I TRZYMAMY KCIUKI !!!

Drugi dzień OOM natomiast zaczął się od derbów Budowlanych. Łodzianie do przerwy prowadzili z zespołem z Lublina 5:3. W pierwszej połowie obie drużyny pokazały bardzo dobry styl gry i chęć wygranej.

W pierwszych minutach drugiej połowy Budowlani Łódzi przykładając na polu punktowym, podwyższyli wynik do 10:3. Od 40 minuty sytuacja się odwróciła - inicjatywę przejęli zawodnicy z Lublina, na początku zdobywając przyłożenie w 45 minucie podwyższyli wynik do 10:8.

Ostatnie minuty to zacięta walka i wiele stresu. W ostyatniej akcji Łodzianie popełniając błąd (nurkowanie w raku) pozwolili na zdobycie 3 punktów przez Lubelskiego kopacza - Patryka Ćwieka, który został najlepszym zawodnikiem meczu.

W drugim meczu tego dnia Gorce pokazały, że pomimo wczorajszej przegranej, dalej chcą walczyć o medal.

Do przerwy Sparta przegrywała 26:0, ostatecznie po parominutowej walce Sparty mecz zakończył się wygraną zawodników Gorców Raby Niżna 45:7.

Niestety w kolejnym spotkaniu rozgrywanym w ramach OOM Posnania Poznań uległa Orkanowi Sochaczew 5:17

Podsumowanie czwartkowych meczów:

Budowlani Lublin - Budowlani Łódź 11:10 (3:5)
Budowlani Łódź: Urbaniak – 5, Plich - 5
Budowlani Lublin: Ćwieka Patryk – 6, Okapa – 5

Sparta Jarocin - Gorce Raba Niżna 7:45 (0:26)
Gorce Raba Niżna: Knowa Mariusz – 13, Pustelnik – 5, Perz – 5, Kuczaj – 5, Michalak – 5, Jackowiec – 5, Ząbczyński – 5, Lach – 2.
Sparta Jarocin: Banasiak – 7

Posnania Poznań - Orkan Sochaczew 5:17 (0:12)

Orkan Sochaczew: Popławski – 12, Wójcik – 5.
Posnania Poznań: Soczewica – 5
Kary: żółta kartka – Krześniak (Orkan Sochaczew)

Ogniwo Sopot - Juvenia Kraków 0:17 (0:5)
Juvenia Kraków: Trzos – 5, Czupryna – 5, Urbański – 5, Pacia 2.
Kary: żółta kartka – Krużycki (Ogniwo Sopot), Morawski (Juvenia Kraków)

Szkoda! Wielka szkoda!
Ta porazka może być dla nas brzemienna w skutkach.Tym bardziej, że Juwenia wygrała.