Oficjalna strona sekcji rugby KS Posnania Poznań
slide01 slide01 slide01 slide01
NABÓR DO
SEKCJI RUGBY
NABÓR
AKTUALNOŚCI !

POSNANIA_RUGBY 7

BLACK ROSES

SARMACI RUGBY

JESTEŚMY TUTAJ

ODWIEDZILI NAS
free counters
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
POSNANIA RUGBY CLUB

KS POSNANIA POZNAŃ

SPONSORZY

WSPÓŁPRACA

PATRONAT MEDIALNY

WSPÓLNIE PRZECIW BIAŁACZCE

Nasza strona
Działamy:
Przełożona kolejka
W nadchodzący weekend rugbistów pierwszoligowej Posnanii nie zobaczymy w Poznaniu. Nie zagrają też na wyjeździe, bowiem cała 5 kolejka została przełożona na 20/21.listopada, z powodu trwających w Sopocie Młodzieżowych Mistrzostw Europy (z udziałem 8 drużyn, w tym dwóch reprezentacji Polski). Dobry to zatem czas, by solidnie przygotować się do kolejnego, arcyważnego spotkania, z odwiecznym rywalem z "końca" tabeli, Folcem AZS Warszawa, 16.października w sobotę o godz. 12:00, na stadionie na warszawskich Bielanach.
W tym wypadku czas pracuje na korzyść naszej drużyny, bo z każdym dniem rosną szanse powrotu do składu kontuzjowanych na meczu PP w Sochaczewie graczy. Również oczekiwany jest udział wszystkich Ukraińców, złoszonych jesienią do rozgrywek. Jak wieść niesie, grający o medale w swoim klubie z Charkowa, D. Fedyszyn i W. Koliszkin, są w życiowej formie! Oby dotarli do Poznania jak najszybciej i odbyli z resztą drużyny przynajmniej 2 treningi.
Jeśli myślimy o wejściu w tym sezonie do czołowej szóstki, to trzeba złą passę meczy w Warszawie wreszcie przełamać!!!
Zwycięstwo Młodzików Posnanii !
W rozegranych 03.10.2004r. po raz pierwszy w historii Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Rugby "7" w Bytomiu /jeden z trzech w kraju turniejów strefowych/, zwycięstwo odniósł zespół Posnanii, który w finale pokonał drużynę Gimnazjum nr 20 z Poznania 44:7 (17:0). Mecz o trzecie miejsce był wewnętrzną sprawą drużyn bytomskich: Gimnazjum nr 4 wygrało z Czarnymi 14:0 (14:0). w finale o 5 miejsce Juvenia Kraków pokonała Chaos Poznań 47:0 (26:0).
Turniej przeprowadzony na obiektach odradzających się Czarnych Bytom, wzorowo zorganizował Śląski Okręgowy Związek Rugby, z p. Teresą Jarczyk na czele. Oprócz pucharów dla najlepszych ekip, ufundowano nagrody dla wyróżniających się zawodników: Wojciecha Szukały z Posnanii, Sebastiana Ostrowskiego z Gimn. nr 20 i Patryka Malcherczyka z Gimn. nr 4.
Za rok kolejny turniej, dla roczników '90 i '91- w Poznaniu!

Pierwsze zwycięstwo w lidze
Poprowadzeni przez najlepszą obecnie "10" polskiej ligi, Jurija Buchało, rugbiści Posnanii, odnieśli jakże ważne, bo pierwsze w tym sezonie zwycięstwo z AZS AWFiS Gdańsk 35:17 (8:7).
Nie przyszło ono zbyt łatwo, akademicy zaprezentowali się o niebo lepiej, niż w poprzednim meczu ze Skrą. Poznaniaków, jak zwykle w takich meczach, gdzie "skazani" są na wygraną / bo jeśli nie teraz, to kiedy?/, paraliżowała odpowiedzialność. Stąd mało ciekawy przebieg wyrównanej I połowy, którą uświetniały skuteczne kopy /dropy, karne, woleje/ nowopozyskanego łącznika ataku. Zdecydowanie więcej działo się w II części, kiedy to AZS nawet objął prowadzenie /11:14/, lub zbliżył się na 4 pkt /21:17/. Przełomowe okazało się ostatnie 15 min., kiedy gospodarze przeprowadzili dwie popisowe akcje, zakończone pełnym /po 7 pkt/ sukcesem- stąd zadowalający, przy dotychczasowym dorobku, końcowy rezultat spotkania.
Dwudniowe zmagania najmłodszych
W piątek i sobotę Poznań będzie stolicą rugby w wykonaniu 10-15 latków. Do ostatniej chwili napływały zgłoszenia na II Ogólnopolski Turniej Dzieci i Młodzieży, będący jednocześnie IV Memoriałem B. Pawlaczyka, co w efekcie dało start 7 drużyn w mini-żakach, 9 drużyn w żakach i 9 (w tym 2 morawskie- RC Dragon Brno i RC Jimi Vyskov) w młodzikach, wystawionych przez 13 klubów. Niby niewiele (11 polskich), ale to i tak postęp w stosunku do turnieju w Lublinie...
Jutro od 14:00 zmagania żaków i mini-żaków, a wieczorem pierwsze wyniki.
II Ogólnopolski Turniej Dzieci i Młodzieży
W dniach 24-25.09.2004r. nasz klub będzie organizatorem II Ogólnopolskiego Turnieju Dzieci i Młodzieży, w kategoriach młodzików, żaków i mini-żaków. Turniej jest jednocześnie IV Memoriałem Bogusława Pawlaczyka. Lista zgłoszeń nie jest jeszcze zamknięta, mimo iż termin minął... 11.09. Organizatorom zależy na jak największej ilości drużyn, by nie powtórzyła się historia z Lublina, gdzie 10-11.09 obsada była mizerna (3 kluby w kat. młodzików). Ale cóż, skoro łamiemy roczniki latem, we wrześniu przychodzi czas na budowanie nowych zespołów, bo jeśli nawet ma się żaków, to 10-12, co jest liczbą zbyt małą, skoro od tej jesieni młodzików musi wyjść na plac... 13! Dlatego „ból” najwiekszy jest właśnie w tej kategorii. Pewny jest udział klubów, które niemal wzorcowo pracują z młodzieżą (Pogoń Siedlce, Budowlani Lublin), jak również dwóch, zaprzyjaźnionych klubów morawskich RC Dragon Brno i RC Jimi Vyskov.